TEre tulemast, Ülemiste City!

Nõmme Kalju jalgpalliklubi ja talentide linnana tuntud Ülemiste City alustasid koostööd. Sponsorlepingu raames asub Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste järgneval kolmel aastal täitma Nõmme Kalju Toetaja kohta, ulatades oma abikäe klubi proffimängijate majutuspartnerina.

Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste juhatuse liige Sten Pärnits tervitab Nõmme Kalju välismängijaid Lurichi residentsides Ülemiste City südames: „Oleme talentide linn ning rahvusvaheliste sporditalentide lisandumine kogukonda teeb meid veelgi mitmekesisemaks. Usume, et sportlased hindavad Ülemiste Cityt kui mugavat elukeskkonda ja peatuspaika. Lisaks sellele, et asume logistiliselt heas asukohas, on Ülemiste City 15-minuti linn, mis tähendab, et siin asuvad vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel kõik teenused, mida sportlastel vaja võib minna. Mugavalt käe-jala juures on toidukohad, terviseteenused Ülemiste Tervisemajas, kaubanduskeskus ja hulk vaba aja veetmise võimalusi.“

Veel lisab Pärnits, et on omamoodi sümboolne, et Ülemiste City ja Nõmme Kalju koostöö keskmeks on linnaku nutikas iseteeninduslik hotell, mis on saanud nime legendaarse Eesti spordimehe ja innovaatori Georg Lurichi järgi. „Ka Nõmme Kalju ajalugu on pikk ja kannab endas märkimisväärset pärandit spordi- ja ühiskonnaellu, kuid veelgi enam avaldab muljet klubi aktiivne tegevus rahvusvahelisel tasandil – Euroopa Klubide Liidus ja UEFA klubivõistluste komitees.“

Nõmme Kalju president Kuno Tehva kommenteeris uut lepingut: “Meil on väga hea meel, et oleme leidnud laiapõhjalist toetust klubi missioonile Eesti noorte jalgpallurite arendamisel. Tervitame Ülemiste City kollektiivi oma toetajate kogukonda, et muuta üheskoos meie riigi jalgpallitulevik helgemaks. Lisaks jalgpallile soovime inspireerida, aktiveerida ja kiirendada ühistegevust jätkusuutliku mõtteviisi kujundamisel jalgpalli kontekstis ning usume, et Ülemiste City kogemused selles valdkonnas on meile samuti abiks.”

Tehva lisas: “Nii Ülemiste City kui ka Nõmme Kalju jagavad rahvusvahelisi ambitsioone ning väärtustavad sporti, kogukonda ja ajalugu. Koostöö aitab tugevdada klubi ja toetada meie välismängijate arengut, pakkudes neile parimaid tingimusi Eestis viibimiseks.”

Ülemiste City kohta:

Ülemiste City on tuntud, tunnustatud ja ihaldatud parim äri-, elu- ja õppimiskeskkond talentidele – tarkadele spetsialistidele, juhtidele ja ettevõtetele, kes mõjutavad oma tegevusega (maailma) majandust. Ülemiste City missiooniks on Rahvusvahelise haardega atraktiivse teadmispõhise töö-, arengu- ja elukeskkonna arendamine, mis suurendaks inimeste ja ettevõtete konkurentsivõimet maailmas, tooks talendid koju end realiseerima ning inspireeriks uute ärimudelite teket.

Nõmme Kalju kohta:

Nõmme Kalju on ajalooline Eesti jalgpalliklubi, mis asub Tallinnas, Nõmmel. Klubi on asutatud 1923. aastal ja omab märkimisväärset spordi- ja ühiskondlikku pärandit, olles laialdaselt tuntud kui avatud ja hästi organiseeritud profiklubi. Klubi presidendiks on Kuno Tehva, üks klubi taasasutajatest ning kes on oma mitmekülgsete teadmistega panustanud klubisse igapäevaselt juba 20 aastat. Klubi märksõnadeks on stabiilne juhtimine, selge visioon, oma kindel filosoofia, tugev side kohaliku kogukonnaga ning ajaloolised ja sotsiaalsed väärtused. Läbi aastate on Kalju üks edukamaid ja Eestis enim kajastust leidnud spordiklubisid. Edu on saavutatud ka Euroopa tasandil – 15. korral on kvalifitseerutud UEFA Euroopa Liiga ja kahel korral UEFA Meistrite Liiga kvalifikatsiooniturniirile. Nõmme Kalju on kahekordne Eesti meister, võitnud ka karikasarja ning superkarika. Nõmme Kalju on Euroopa Klubide Liidu (ECA) aktiivne liige, esimees Kuno Tehva on ECA juhatuse liige ja UEFA klubivõistluste komitee liige.

Jätkusuutlikkuse osas on Nõmme Kaljul pikk ajalugu. Klubi presidendi Kuno Tehva vanavanaisa Johannes Lindemann oli Nõmme esimene linnapea, kes algatas Nõmme jätkusuutlikkuse, kehtestades seaduse, et männimetsaga kaetud kruntidelt ei nõuta maamaksu. Nõmme Kalju jätkab seda missiooni, olles ÜRO Football For The Goals ühingu ametlik liige ja liikudes kogukonna heaolu ning õitsengu suunas.

Nõmme Kalju järgmine mäng toimub Tallinnas Hiiu staadionil 18. mail kell 19:00, kus võõrustatakse FC Kuressaaret.

Hoia end Kalju tegemistega kursis sotsiaalmeedias!

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 17 13 3 1 39:7 42
2 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 17 9 5 3 30:19 32
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 15 8 5 2 29:16 29
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 17 9 1 7 26:19 28
5 JK Narva Trans JK Narva Trans 15 5 3 7 22:33 18
6 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 15 4 4 7 19:19 16
7 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 17 4 4 9 20:34 16
8 FC Kuressaare FC Kuressaare 15 3 5 7 19:31 14
9 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 15 3 4 8 15:27 13
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 15 2 4 9 10:24 10

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023