Tammeka langes, järg Levadia käes!

Jüri Jevdokimovi mängueelne soov korralikust võidust ning skooritegemisest täitus kui Nõmme Kalju alistas teisipäevases Meistriliiga XXIX voorus 3:1 Tartu Tammeka.

Jüri viis Kalju ette juba 10. minutil suunates Oliver Konsa täpse tsenderduse tugeva pealöögiga Karli Küti selja taha. Peale avaväravat mängutempo rahunes ning rohkem väravaid esimesel poolajal ei sündinud. Teist poolaega alustasid aktiivsemalt külalised, kuid Kalju ei jäänud magama ja vastas kontrarünnakutega. 71. minutil lõi Jüri Jevdokimov oma teise ning hooaja 18. värava viies Kalju 2:0 ette. Kolmanda värava lõi 17 minutit hiljem Andres Koogas karistuslöögist – Tammeka puurilukk ei olnud suuteline tugevat pealelööki püüdma ja 3:0. Veidi enne lõpuvilet jõudsid külalised siiski auväravani, autoriks Olari Perlin, kuid  see ei muutnud enam midagi ning tulemuseks Kalju kindel 3:1 võit!

Ühtlasi valiti nii Jüri Jevdokimov kui ka Andres Koogas Meistriliiga XXIX vooru sümboolsesse koosseisu.

Nõmme JK Kalju – Tartu JK Tammeka 3:1 (1:0)
10., 71. Juri Jevdokimov, 88. Andres Koogas – 90. Olari Perlin

Hoiatused: 32. Tanel Võtti
Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 135
Peakohtunik: Hannes Kaasik
Abikohtunikud: Jaanus Mutli, Dmitri Vinogradov

Nõmme Kalju: 69-Kert Kütt, 2-Haavistu, 18-Terehhov, 8-Mones, 14-Kallaste, 3-Koogas, 10-Konsa (78. 12-Tšegodajev), 15-Jevdokimov, 24-Võtti, 9-Kouadio (65. 11-Kaukvere), 26-Kovtunovitš.
Varus: 96-Hermanson, 11-Kaukvere, 16-Kivi, 27-Kõlu, 22-Kõrtsmik, 25-Vnukov, 12-Tšegodajev.

Tartu Tammeka: 98-Karli Kütt, 88-Kaldoja, 6-Haljak, 20-Kiidron, 19-Valtna, 13-Laabus, 7-Siim Tenno, 11-Sonn (77. 21-Hansi), 17-Laas (58. 8-Perlin), 32-Tamm, 99-Prosa.
Varus: 31-Kutter, 21-Hansi, 25-Meisalu, 8-Perlin.

Laupäeval kohtutakse aga juba märksa tugevama vastasega kui Maarjamäe staadionil minnakse kokku FC Levadiaga. See on Igor Prinsile esimeseks korraks Kalju juhendajana mängida oma eelmise tööandja vastu. Hooaja lõpptulemuse seisukohast on see mõlemale klubile võtmetähtsusega mäng ning  kõne alla tuleb vaid võit! Kalju mängijad teavad seda ning võidunälg on seda suurem kuna veel kordagi ei ole suudetud Levadiat alistada. Loodetavasti see muutub juba sel laupäeval Maarjamäel.

Getulio Fredo: „Laupäevane kohtumine Levadia ja Kalju vahel tuleb kindlasti huvitav. Levadia vajab võitu, et hoida elus lootust tulla meistriks. Kalju vajab võitu, et liikuda ihaldatud pronksmedalite suunas. Ning see on ka esimeseks korraks kui Felipe Nunes mängib kahe oma endise treeneri vastu. Mäng tõotab tulla emotsiooniderikas.”

Andres Koogas: „Selleks, et seatud eesmärgini püüelda, tuleb võita kõiki vastaseid. Iga punkt on väärtuslik, aga mida rohkem seda uhkem.”

XXX vooru telemäng algab kell 17:00. Enne seda korraldavad FC Levadia ja Pirita Linnaosa Valitsus Maarjamäel Pirita jalgpallipäeva alapealkirjaga PIRITA vs NÕMME. Kell 15:00 kohtuvad Maarjamäe kompleksi kunstmuruväljakul Pirita Linnaosa Valitsuse ja Nõmme Linnaosa Valitsuse võistkonnad, mille kapteniteks on linnaosade vanemad Tiit Terik ja Rainer Vakra.

Kõik fännid ja toetajad on oodatud kaasa elama, et Nõmme jõud võidutseksid mõlemas mängus!