Sergei Terehhov: Intervjuu

Legendaarne mängumees leidis aega Nõmme Kalju kodulehe jaoks ning vastas mõnele küsimusele.

Tegid hiljuti UEFA A-litsentsi treenerieksami. Milles see seisnes, kuidas läks ning kuidas ise oma sooritusega rahule jäid?

A-litsentsi koolitus kestis kevadest 2009. Hiljuti tegin viimase eksami – treeningu läbiviimine. Läks hästi, kuigi arenguruumi on palju!

Oled paberi peal kõige hõivatum mees Kaljus – nii teine treener, spordidirektor kui ka kaptenipaela kandev poolkaitsja. Mida see kõik korraga aga reaalselt sinu jaoks tähendab? Milline on sinu tööpäev?

See tähendab suurt vastutust. Hommikul loen läbi mulle saadetud mailid, vastan neile. Trennide vahel ripun telefoni otsas. Helistavad teised mängijad, Karel, klubi juhtkond.

Kui suur ja milline roll on sul treeningute läbiviimisel? Kuidas sujub koostöö Karel Voolaiuga?

Koostöö sujub väga hästi! Trennide läbiviimisel ma osa ei võtta, olen trennides mängija.Vajadusel kui Karel ei saa mingil põhjusel tulla, siis asendan teda.

Olid ka eelmisel hooajal teine treener Getulio Aurelio kõrval, seejärel nõustusid sel aastal saama spordidirektoriks ja hiljuti võtsid taas ka teise treeneri koha vastu. Millest sellised vangerdused?

Klubi tahab liikuda edasi, selleks on vaja kompetentseid inimesi. Karelil on UEFA PRO-litsents! Kui tema sai peatreeneriks, siis võtsin teise treeneri rolli vastu.

Novembris 2009 ütlesid ajakirjale „Jalka”, et sooviksid Kaljus mängijatelt palju paremat suhtumist ning ka distsipliini paranemist, et see kindlalt paigas oleks. Millised edusammud on neis valdkondades praeguseks olnud?

Iga treener tahab mängijatelt paremat suhtumist ja see on normaalne. Eks iga mängija on ise oma karjääri peremees ja teab ise, kas ta annab endast parima või ei! Sest kui mitte, siis ta varastab endalt! See aasta  poistega neid probleeme ei ole.

Veel ütlesid ajakirjale „Jalka”, et oleksid valmis ka koondist esindama ning peaksid ühe poolaja kindlasti füüsiliselt vastu. Oled sa praegugi seda meelt?

Ootan kõnet! Aga tundub, et heal juhul jäi pidamata üks mäng – lahkumismäng.

Mängisid ka Norras, pikalt Soomes ja Venemaal. On sul ka kahju, et ei saanud võimalust end mõnes suuremas jalgpalli riigis / tugevamas liigas proovile panna?

Eks Venemaa liiga oligi minu lagi. Aga see mis oleks ja mis ma tahaks ei oma tähtsust.

Oled üks vanemaid ja kogenumaid mängijaid Kaljus ning üks suurimaid mängumootoreid, sind jagub pea igasse olukorda, kannustad pidevalt teisi tagant. Kas noortega on raske sammu pidada, on sul midagi neilt ka lisaks õppida? Kui kaua sul jagub veel energiat ja tahtmist Meistriliiga väljakutel palli taga ajada?

Ütleks, et hetkel on vastupidi, noored üritavad minuga sammu pidada. Profijalgpallis peabki raske olema aga  sa ei tunne seda kui naudid mängimist ja liigud oma eesmärgi suunas! Õpin iga päev. Mängin nii kaua kuni Kalju saavutab  medali(d), (hiljem täpsustan mis värvi). Peaasi, et tervist oleks!!!

Meistriliiga hooaeg on jõudnud poole peale. Kuigi algus oli paljudele pettumuseks, on nüüdseks juba saavutatud hea hoog ning tulemused on olnud positiivsed – viimati kaotati mai alguses. Millised on sinu ootused ja eesmärgid Kaljuga hooaja teises pooles? Usud, et medalikoht on reaalne?

Eesmärgid – võita iga järgnev mäng. Loomulikult usun!

Ilmselt võib öelda, et putsade varna riputamise järel ootab sind ees treeneri karjäär. Ootad sa juba võimalus end (pea)treenerina proovile panna? Kuidas selleks valmistud?

Tahan veel mängida ega ei oota veel treeneri karjääri algust. Valmistun vaikselt, A-litsents on nüüd tehtud, vaja PRO-litsents ka ära teha!

Kes on sinu suurimad eeskujud nii mängijatest kui ka treeneritest?

Eeskujusid ei ole. Aga paljudelt saab kasulikke asju õppida.

Mida tuleks sinu arvates teha, et Meistriliiga tase muutuks ühtlasemaks? Et saaks pidevalt mängida nii-öelda Flora ja Levadia vastu, mitte et pea poole hooaja järel on tabeli kümnest meeskonnast neljal koos alla kümne punkti.

Tuleb ehitada sisehalle. Selleks, et liiga oleks ühtlasem on vaja aega ja raha. Eks sellised mängud tulevad siis kui Meistriliigas mängib kümme täisprofessionaalset meeskonda.

Kui palju sa Kalju tegemiste kõrvalt jalgpalli jõuad jälgida? Millistel liigadel silma peal hoiad? Kes olid sinu lemmikud äsjalõppenud MM-il?

Jälgin vastavalt võimalustele. Silma hoian peal Inglismaa, Hispaania ja Saksamaa liigadel. MM-il lemmik koondis oli Holland.Tegime Kaljus omavahel ennustusmängu ning ma arvasin, et finaalis mängivad Holland ja Saksamaa ning viimane ka võidab tiitli.

Kui sinust poleks saanud jalgpallurit, siis kes sa praegu oleksid?

Arvan, et minust saanuks asjatundja just sellel alal, kus ma oleksin jalgpallurikarjääri asemel tegutsenud!

Foto: Artur Raiendik

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 18 14 3 1 45:7 45
2 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 18 10 5 3 33:20 35
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 16 9 5 2 31:16 32
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 18 9 1 8 26:20 28
5 JK Narva Trans JK Narva Trans 16 5 3 8 22:34 18
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 16 4 5 7 20:31 17
7 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 16 4 4 8 20:22 16
8 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 18 4 4 10 20:36 16
9 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 16 4 4 8 16:27 16
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 16 2 4 10 10:30 10

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023