Nõmmekad on tagasi tribüünidel!

Peale esimesi Premium liiga voore hoiab Nõmme Kalju klubide kodumängude publikuarvu tabelis esimest kohta ning kolme võidu kõrval on ette näidata üks napp kaotus FC Florale.

Vaatamata sellele, et Kalju mängib hetkel Hiiu staadioni asemel Sportlandil, soovib klubi samamoodi jätkata ning publikunubreid veelgi suurendada. Nõmmekate kogukonnajuht Sergei Bilinski arvab, et tõusutrendis publikunumbrite taga on mitu põhjust: “esiteks on kahe hooaja vahel toimunud muudatused andnud klubile uue hingamise, teiseks pole enam koroonapiiranguid ja mis kõige olulisem, Kalju esindusmeeskonna esitlused on olnud kõrgel tasemel ja seda soovib publik näha,” arvas Sergei Bilinski.

“Miinusena võib välja tuua fakti, et Kalju ei saa mängida kodusel Hiiu staadionil vaid peab pikaks veninud staadioni saaga tõttu oma kohtumised pidama Sportland arenal. Üritame siiski Kalju kogukonda võimalikult hästi aktiveerida ja katsume nõmmekad alati mängule tuua,” lisas Bilinski.

Soccernetile antud usutluses kirjeldas Nõmme Kalju ääreründaja ja Eesti rahvuskoondise kandidaat Pavel Marin meeskonnas toimuvaid muudatusi järgmiselt: “On olnud tiimivaimu ehitamise üritused, aga ka igapäevaselt koguneme varem, ajame juttu, kuulame muusikat. Oleme ühtsemad ja see kandub üle väljakule, kus üks on kõigi ja kõik ühe eest. Meeskonnas valitseb hea energia, hingame ühes rütmis.”

“Oleme löönud väravaid ilusate kombinatsioonide tulemusel ja arvan, et see on vabaduse otsene tagajärg. Nagu näha, suudame vastastel pea ringi käima ajada, sest me pole enam ettearvatavad. Kalju vastu on nüüd palju raskem mängida,” lisas Marin.

Nõmme Kalju tunneb puudust Hiiu staadionist, sest just seal on mängijate ja fännide jaoks toimunud Premium liiga ühed särtsakamad jalgpallielamused.

EJL on eraldanud Nõmme Kalju jalgpalliklubile UEFA infrastruktuuride arendamise programmi läbi sihtotstarbelise toetusena 650 000 eurot mis algselt pidi realiseeruma klubi Haabersti staadioni rajamise kaudu. Selle summa eest plaaniti esimese etapina ehitada kunstmurustaadion mida oleks koheselt saanud kasutada noorte jalgpalli treeningute läbiviimiseks ning mille ümber oleks järgmiste etappidena ehitatud tribüünid ja staadionihoone.

Jalgpalliliidu ettepanekul ja Tallinna linnaga konsulteerides oli Nõmme Kalju nõus suunama EJL rahaeraldise hoopis Hiiu staadioni renoveerimisse, kokkuleppel, et Hiiu staadion saab operatiivselt lisaks väljakute uuendamisele ka kaasajastatud staadionihoone mida saavad nõmmekad kasutada oma kogukonnakeskusena. Selle kokkuleppe realiseermise initsiatiivi võttis enda peale EJL president Aivar Pohlak.

“Kahjuks koheselt realiseeruma pidanud projekt on tänaseks lootusetult venima jäänud ja nüüd läheb juba teine jalgpallihooaeg kus Nõmme Kalju peab mängima Sportland Arenal. Pall on jalgpalliliidu ja Tallinna linna käes ja me ei tea millal täpselt Hiiu staadioni ehitusega pihta hakatakse. Klubile teadaolevalt pidi ehitus algama hiljemalt aprillis, sest Premium liiga kalendris on esimene kodumäng Hiiul märgitud juuli alguseks,” kommenteeris hetkeolukorda Kalju kodulehele Kuno Tehva.

“Eile toimunud EJL üldkogul jäi kõlama lubadus, et Hiiu staadioni küsimus leiab 2022 aastal kindlasti lahenduse. Loodame Hiiu staadioni tööde alguse kohta peatselt häid uudiseid kuulda, sest tahame oma kogukonda ja fänne ikka Nõmme mändide all võõrustada,“ lisas Tehva

“Sportliku poole pealt on ju selge, et loovutades kodustaadioni eelise on edu saavutamine mõnevõrra raskem. Suured võidud on tihti kinni pisiasjades ja vahel just koduseinte toel jäetakse tähtsad punktid koju,” kommenteeris sportlikuid printsiipie Kalju spordidirektor Argo Arbeiter.

Nõmme Kalju järgmine kodumäng Sportland Arenal toimub 10.  aprillil kell 14:30 kui Premium liiga 6. voorus võõrustatakse Tallinna Kalevit.

Üritus Facebookis asub siin.

 

 

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 15 11 3 1 35:6 36
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 13 8 4 1 28:12 28
3 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 15 8 4 3 28:19 28
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 15 8 1 6 21:15 25
5 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 15 4 4 7 18:25 16
6 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 13 3 4 6 14:17 13
7 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 14 3 4 7 14:23 13
8 FC Kuressaare FC Kuressaare 13 3 4 6 18:28 13
9 JK Narva Trans JK Narva Trans 13 3 3 7 14:31 12
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 14 2 3 9 9:23 9

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023