Nõmme Kaljust sai ÜRO Football for the Goals ühingu ametlik liige.

Nõmme Kalju jalgpalliklubil on rõõm teatada ühinemisest ÜRO jätkusuutliku arengu programmiga Football for The Goals.

Tegu on platvormiga, mis pakub ülemaailmsele jalgpallikogukonnale võimalust püüelda säästva arengu eesmärkide poole. Football for the Goals on Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni algatus, mis teeb koostööd jalgpalli sidusrühmade, klubide ja organisatsioonidega, tuues fookusesse säästva arengu eesmärkide saavutamise jalgpallimaailmas.

Tänu oma populaarsusele ja mõjuvõimule on jalgpallil võimalik edendada ja juhtida tähelepanu tegevustele ja tavadele nagu jätkusuutlikkus, võrdõiguslikkus, inimõiguste ja kliimameetmete edendamine ning jalgpallimaailma ökoloogilise jalajälje vähendamine.

Projekti võrgustik täieneb pidevalt, kuid juba praegu võib osalejate nimekirjast leida selliseid arvestatavaid organisatsioone nagu UEFA, DF(Saksamaa Jalgpalliliit), RFEF (Hispaania Jalgpalliliit), Itaalia Serie A, AFC Ajax ja paljusid teisi ülemaailmse jalgpallikogukonna liikmeid.

Nõmme Kalju, nagu ka kõik teised liikmed on ühinedes võtnud omaks olla aktiivsed muutuste loomises, kohustudes järgima säästva arengu põhimõtteid ja jätkusuutlikke äritavasid.

Nõmme linnaosa ja kogukonna jaoks on roheline mõtteviis traditsioon ja elustiil, mille juured ulatuvad saja aasta taha.

Nõmme esimene linnapea Johannes Lindemann kehtestas omal ajal seaduse, kus seisis, et männimetsaga kaetud krundilt maamaksu praktiliselt ei võetud, kindlustades sellega rohelise metslinna säilimise.

Oma vanavanaisa mõtteviisi kannab edasi tänane Nõmme Kalju president Kuno Tehva, kelle jaoks lisab ajalooline kontekst ettevõtmisele suurt lisaväärtust. “Meie klubil on rõõm suunduda jätkusuutliku mõtteviisi kujundamisele jalgpallis ning tuua sellega kogukonna mõtteviisi olulisi ideid, muutusi, uusi nägemusi ja hoiakuid. Tänapäeval on maailm globaalne ökosüsteem, kus kogemuste vahetamiseks ja sünergias töötamiseks on vaja jõud rahvusvaheliselt ühendada,” kommenteeris Tehva.

Football for the Goals programmi kohta saab lugeda ka siit: https://www.un.org/en/footballforthegoals

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 6 6 0 0 23:1 18
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 6 4 1 1 14:7 13
3 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 6 4 0 2 12:7 12
4 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 6 3 2 1 12:8 11
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 6 2 2 2 9:5 8
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 6 2 0 4 8:19 6
7 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 6 1 3 2 8:11 6
8 JK Narva Trans JK Narva Trans 6 1 1 4 7:20 4
9 FC Nõmme United FC Nõmme United 6 1 1 4 3:10 4
10 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 6 1 0 5 6:14 3

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023