Nõmme Kaljule oli lõppenud hooaeg emotsionaalselt raske

2009. aasta jalgpallihooaeg Eestis on lõppenud. Nõmme Kalju esindusmeeskond hõivas meistriliigas 5. koha. Klubi eesmärk hooaja algul oli püsida medalikonkurentsis. „Kindlasti soovime püsida medalikonkurentsis ja miks mitte võidelda selle kõige säravama eest. Oleme selle nimel kõvasti tööd teinud ja ma usun, et meid ei alahinnata. Vähemalt viis klubi on endale seadnud kõrged sihid. Nende seas ka Nõmme Kalju,” sõnas toona klubi president Kuno Tehva

Medaliteni meeskond paraku ei jõudnud. Hooaja kõrgpunkt oli vast üliemotsionaalne kohtumine Eesti karikafinaalis Tallinna FC Flora vastu, kus kaotus tuli vastu võtta alles pärast penaltiteseeriat. Ja loomulikult ilumäng meistriliigas kodusel Hiiu staadionil samuti Tallinna FC Flora vastu, mille Kalju võitis 0:2 kaotusseisust lõpuminutitel löödud väravast 3:2. Vutihuvilised hindasid Soccerneti jalgpalliportaali vahendusel selle mängu ka hooaja põnevamaks.

 

Palju säravaid mänge

 

Pinged ja emotsioonid on maandunud ja aeg on teha hooajast kokkuvõtteid. Kuno Tehva arvamus on diplomaatiline: „Esmapilgul võib tõesti tunduda, et olime ebaõnnesõdurid, et hooaeg läks aia taha… Päris nii asjad siiski pole. Lõppenud hooaeg  oli Nõmme Kaljule Meistriliigas alles teine. Kui eelmisel hooajal tegime tipptasemel  esimesi samme, siis sel aastal õppisime piltlikult öeldes kõndima. Hooaeg oli emotsionaalselt raske, sest eduka turunduse tulemusel olime pidevalt meedia ja avalikkuse huvikeskmes, millega kaasnes ka mängijaile tugev emotsionaalne ja vaimne surve. Tuli n-ö iga mäng võita. Selle hooaja suurim väärtus  oli siiski kogemus, ilma milleta me ei suudaks ka järgmiseks hooajaks vajalikul tasemel valmistuda. Tagasilöök oli muidugi Kalju naiskonna väljalangemine meistriliigast, kuid usume, et juba järgmise hooaja lõpul on naiskond taas kõrgliigas. Ka Eesti koondise treenerid on märganud Kalju naiskonnas potentsiaali ja mitu mängijat on neile juba koondise tasandil silma hakanud. Kuigi meeskond lõpetas hooaja 5. kohaga, oli ka palju selliseid tulemusi, millega oleme rahul: Sillamäe Kalevi alistamine karika poolfinaalis, südi mäng karikafinaalis, Eurosarjas koha tagamine ja sitked mängud nii Eurosarjas kui Balti liigas.”

 

Nõmme Kalju meeskonnas oli tõsine tegija sel hooajal Felipe Nunes, kes põrutas vastaste väravasse 20 palli.  Soccerneti vahendusel valiti ka hooaja sümboolne koosseis, kuhu mahtusid ootuslikult ka kaks Nõmme JK Kalju mängijat: kaitsemees Diego Balbinot ja poolkaitsja Felipe Nunes. Kuid väga sümpaatse mänguga paistis hooajal silma ka Tõnis Kaukvere, kes päästis mitu rasket mängu ja lõi ka Felipe Nunese kõrval enim väravaid. Tõnis Kaukvere arvele jäi 11 täistabamust.

 

Lisaks eelpool nimetatutele tõstis klubi president Kuno Tehva esile ka Sergei Terehhovi. „Ma hindan väga Kalju mängiva treeneri Sergei Terehhovi tegutsemist kogu hooaja vältel. Terehhov suutis, vaatamata oma vanusele, igas mängus anda endast parima nii mängutulemuse kui meeskonna heaks,” lisas ta.

 

Eesti meistrid rannajalgpallis

 

Üliedukas oli lõppenud hooaeg aga Unibet/Nõmme Kaljule rannajalgpallis, kus meeskond tagas teist aastat järjest meistritiitli ja seda juba enne viimast etappi. Otsustavas mängus alistati põhikonkurent Betooni meeskond 3:1.

 

Taas tuleb kiita Nõmme Kalju fänne, kes ennastsalgavalt toetasid klubi läbi pika hooaja. Nõmme Kalju on jätkuvalt pealtvaatajate lemmik. Kalju kodumänge külastas hooaja vältel 6689 pealtvaatajat, mis on 32,5 protsenti parem tulemus kui mullu.

 

Klubi hooaeg poleks tervik, kui me ei räägiks noortest. Nõmme Kalju noortetöö juht Aleksander Saharov võtab hooaja kokku nii: „Klubi eri vanusegruppidesse on koondunud hetkel ligi 300 last. Poisid-tüdrukud on  väga tublid. Neid juhendavad tuntud vutimehed Ingemar Teever, Martin Maasing, Indro Olumets, Mikk Haavistu, aga samuti Tarmo Randver ja Rene Möller, keda omakorda abistab Kalju naiskonna tugisammas Kristiina Allos.  Eduka hooaja suurim õnnestumine oli vaieldamatult Martin Maasingu hoolealuste (1996. aastal sündinud poisid) 3. koht Helsinki Cup`i turniiril, kus selles vanusegrupis osales koguni 72 võistkonda. Veel lisaks juurde alles hiljuti lõppenud Saue Winter Cup`i turniir, milles osalesid Mikk Haavistu 2001.-2002. aastal sündinud hoolealused, kes saavutasid tubli 4. koha. Olen treenerite tööga väga rahul ja lapsed arenevad jõudsalt, mis võimaldab Nõmme Kaljul vaadata tulevikku optimistlikult.”

Anton Siht

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 FC Nõmme United FC Nõmme United 0 0 0 0 0:0 0
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 0 0 0 0 0:0 0
3 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 0 0 0 0 0:0 0
4 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 0 0 0 0 0:0 0
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 0 0 0 0 0:0 0
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 0 0 0 0 0:0 0
7 JK Narva Trans JK Narva Trans 0 0 0 0 0:0 0
8 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 0 0 0 0 0:0 0
9 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 0 0 0 0 0:0 0
10 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 0 0 0 0 0:0 0

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023