Nõmme Kalju staariblogi: Kaido Leesmann

Nõmme Kalju kodulehel alustab tänasest tegevust staariblogi. Meie eesmärk on läbi selle tuua teieni armas lugeja erinevate tuntud Eesti avaliku elu tegelaste mõtteid Nõmme Kaljust, jalgpallist üldiselt ja kõigest muust. Vaba pastaka esimene “ohver” on vägilane, kes on 21-kordne Eesti meister jõutõstmises, 20-kordne Eesti meister kabes ning Eesti Jõutõsteliidu president – Kaido Leesmann, kes kõigile üllatuseks on suur jalgpallisõber.

Kaido Leesmann – Jalgpall on kuningas!

Olles aastaid (aastakümneid) olnud seotud mõttespordiga ning raskejõustikuga tuleb tunnistada fakti, et jalgpall on kõikide spordialade kuningas ning nii see on! Me võime vahest kiruda, et mäng on igav või pole me rahul kohtunike tegevusega, aga kui tuleb mõni suurmäng või suurturniir, oleme me taas televiisori ees (või staadionil) ja unustame kõik muu.

Olen aastakümneid fännanud Inglise liigat. Sealne võistluslikkus ja mehisus imponeerib! Viimase viie aasta jooksul on lisandunud ka tehnikat ja silmailu. Eelmine aasta käisin Anfield Roadil Liverpooli vaatamas. See oli elamus, mida tahaks kogeda veel ja veel…

Minu isklik seotus jalgpalliga

Ma kasvasin üles Õismäel, kus jalgpall oli osa praktiliselt iga poisi elust. Ühes hoovis mängisime koos paljude “lõvipoistega” (Krõm, Kallaste, Kraam), enne kui nad staarideks said. Ma poleks kunagi uskunud, et väikesest Toomas Krõmist tuleb Eesti koondise tippründaja. Aga suur tahe oli see, mis aitas tal oma unistusi realiseerida.

Olen aastate jooksul mänginud erinevates võistkondades harrastaja tasemel, teinud kaasa ka Eesti madalamates liigades, kuniks kehakaal seda võimaldas. Täna kaalun 120 kilo ja ilmselt saan jalgpalli mängida uuesti alles siis, kui raskejõustikuga on tehtud lõpparve ja teatud hulk kilosid kaotatud.

Eesti jalgpall

Noore jalgpallifännina mäletan kaheksakümnendate keskpaika, kui turule tuli selline klubi nagu Tallinna KSMK. Klubi mängis Liidu teise liiga Läänetsoonis ning seal mängis palju eestlasi. See oli lootuse aeg, Eesti jalgpalli taassünd! Olin kohal pea igal mängul, uskusime siiralt, et üks päev murrame Liidu kõrgliigasse välja!

Olen alati tänulikkusega mõelnud meestele, kes rasketel aegadel julgesid unistada Eesti jalgpallist ja võtta vastu julgeid otsuseid. Neid vilju me naudime täna! Murtud on müüt, et me oleme korvpallirahvas, mitte jalgpallirahvas.

Nõmme Kalju

Rääkides Kaljust tuleb mulle kohe silme ette eelmise hooaja avamäng Flora vastu.
Enne mängu olin natukene murelik ja lootsin südames, et Kaljule ei tuleks sealt liiga suurt “pakki”. Vabandan oma pessimismi pärast. Üllatusin, kui nägin seda, kuidas mehed võitlevad, ei mingit aukartust, ei mingeid kingitusi! 1:1 viik oli teenitud!

Võistkond on hooajaga palju arenenud. Enam ei üllata võidud või viigid teiste Eesti tippvõistkondade vastu. Tore, et lisandunud on profesionaalsust! Omaette fenomen on Kalju rannajalgpall. Seal on näha, et mängib tiim ja seda on nauditav jälgida. Olen alati rõõmuga rannas, kui Kalju mängib!

Kalju on rahvusvaheline võistkond, kus mängivad koos erinevad rahvused ja temperamendid.
See mulle Kalju juures meeldibki!!

Loodan südamest et Nõmme Kaljul jätkub jõudu ja tahet jätkata samas vaimus.

Kohtume mängul!

Eesti Jõutõsteliidu president,

Kaido Leesmann

foto: www.fitness.ee

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 15 11 3 1 35:6 36
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 13 8 4 1 28:12 28
3 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 15 8 4 3 28:19 28
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 15 8 1 6 21:15 25
5 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 15 4 4 7 18:25 16
6 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 13 3 4 6 14:17 13
7 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 14 3 4 7 14:23 13
8 FC Kuressaare FC Kuressaare 13 3 4 6 18:28 13
9 JK Narva Trans JK Narva Trans 13 3 3 7 14:31 12
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 14 2 3 9 9:23 9

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023