Nõmme Kalju purustas Kohtla-Järve Lootuse

Vastaste nuheldi koguni kuue vastuseta jäänud väravaga. Tegu on Nõmme Kalju käimasoleva hooaja suureskooriliseima võiduga!

Mängu inspektor andis Eesti Jalgpalli Liidu poolt Nõmme Kalju peatreener Karel Voolaiule enne avavilet üle meene, tähistamaks tema juunikuu parimaks juhendajaks valimist. Mäng algas ning esimene värav sündis juba viis minutit peale avavilet – Lootuse kaitseliin mängiti kiirete söötudega üle ja Christian Kõrtsmik saatis palli väravavahi selja taha. See oli talle juba teine mäng järjest skoorida. Kiire avavärava järel mängu tempo rahunes, Lootus üritas Kalju kaitset lahti muukida, kuid enamuse ajast püsis pall nende väljakupoolel ning Kalju valduses, kes teenis ka mitu nurgalööki. Vastased panustasid oma lootused põhiliselt kontrarünnakutele, kuid edutult ning poolaeg lõppes Kalju üheväravalise eduseisuga.

Teisel poolajal aga hakkas juhtuma. Ingemar Teever andis hea söödu Lootuse kaitsjate ette, kelle tagant jooksis välja Anti Kõlu ning lõi ka värava. Tema rõõm jäi üürikeseks, sest äärekohtunik nägi olukorras suluseisu ning tabamust ei loetud, hiljem jäetakse ka Jüri Jevdokimovi värav samamoodi lugemata. 0:2 – Jüri Jevdokimov tõstis vasakult palli üle Lootuse trahvikasti paremale äärele Sergei Terehhovile, kes andis selle edasi värava ette Ingemar Teeverile, kust viimane juba ei eksinud. Üksteist minutit hiljem on seis 0:3, värava autoriks taas Ingemar Teever. 78. minutil teeb Jüri Jevdokimov juba 0:4. Ilusa kombinatsiooni järel lõi Ken Kallaste juba 0:5. Siiski polnud mäng veel tehtud – Jüri Jevdokimov lõi vasakult äärelt palli värava eest läbi ja tundus, et  Ingemar Teeveri kübaratrikk on vaid vormistamise küsimus, kuid Lootuse veteran Andrei Škaleta jooksis samuti palli peale ning temast läks see ka väravasse ning lõppskoor 0:6 oligi sündinud. Mängu pääsesid ka pikalt vigastuspausilt naasnud Martin Tšegodajev ja Deniss Jõgiste.

Karel Voolaid: "Põhiline eesmärk oli taga nulli hoida ning selle ka täitsime. Vastastel, minu arvates, ühtegi reaalset väravavõimalust ei tekkinudki. Meile pakkusid nad seevastu neid ohtralt. Martin Tšegodajev ja Deniss Jõgiste jaoks oli see tagasitulekusk ideaalne kohtumine. Initsiatiiv oli meie käes ning tahtsin neile anda vajalikke mänguminuteid, täielikku mänguvalmidusse jõudmine võtab siiski veel natuke aega, kuid tegu oli siiski positiivse comeback-iga ning nad said oma tööga väga hästi hakkama.”

Martin Tšegodajev: „Esimene pooleaeg oli närvilisem ja raskem. Kohe mängu alguses värava löömine andis meile enesekindlust  ja selle tulemusena tekkis meil veelgi võimalusi mida me kahjuks ära ei realiseerinud. Sellega tegime aga oma elu ise keerulisemaks. Vastased olid enamasti kontrate peal ja tundusid selles päris ohtlikud. Teine pooleaeg saime initsiatiivi enda kätte ja realiseerisime enamus võimalusi, vastased väsisid lõpu poole  ära ja mäng muutus väga avatuks. Endal on jälle väga mõnus tunne tagasi olla ja aidata tervet meeskonda oma panusega. Mänguga jäin ise rahule ja see oli täpselt õige vastane, kellega enesekindlust juurde saada.”

Kohtla-Järve FC Lootus – Nõmme JK Kalju 0:6 (0:1)

5. Christian Kõrtsmik, 62., 73. Ingemar Teever, 78. Juri Jevdokimov, 89. Ken Kallaste, 90-+3. ov. Andrei Škaleta

Hoiatused: 58. Ken Kallaste
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 80
Peakohtunik: Urmo Visnapuu
Abikohtunikud: Martin Lember, Dmitri Vinogradov

Kohtla-Järve FC Lootus: 22-Smelkov, 6-Zahharenkov, 11-Kulik, 8-Ametov, 10-Semjonov, 16-Vaštšenko (75. 3-J. Tarassu), 17-Demidovitš 2-Vedehhov, 5-Smirnov, 13-Pozjabin (62. 4-Škaleta), 9-Abdurašidov (48. 20-Aksjonov)

Nõmme Kalju:
69-Kütt, 15-Jevdokimov, 14-Kallaste, 18-Terehhov, 17-Teever, 11-Kaukvere, 26-Kovtunovitš, 2-Haavistu (78. 23-Jakobson), 27-Kõlu (72. 12-Tšegodajev), 21-Vnukov, 22-Kõrtsmik (76. 19-Jõgiste)

Kuna FC Flora ja Sillamäe Kalev, kellega Kalju peaks lähinädalatel vastamisi minema, mängivad vahepeal euromänge, siis on matšid nendega edasi lükatud ning Kalju järgmine kohtumine toimub alles 24. juulil kui Hiiu staadionil võõrustatakse Paide Linnameeskonda.