Nõmme Kalju poistemeeskonnale hõbemedalid

Lõppesid C-1 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused jalgpallis. Põhipretendendid esikohale olid Tallinna FC Flora ja Nõmme JK Kalju 1996. aastal sündinud poistemeeskond, keda juhendab Martin Maasing.

Otsustavaks saigi nende meeskondade viimane omavaheline mäng Hiiu staadionil, mille võitis tulises heitluses Tallinna FC Flora 2:1. Viimases mängus alistas Nõmme Kalju võõrsil veel Tartu Tammeka 2:0 ja seega tagasid Martin Maasingu kasvandikud hõbemedalid. Kokkuvõttes kogus Tallinna FC Flora 48, Nõmme Kalju 46 ja mullune meister TJK Legion AK 39 punkti.

Kuidas hindad lõppenud hooaega?

    Martin Maasing: „ Sügisringiga võib rahule jääda, sest leidsime  ühtse tiimina oma mängutunnetuse ja suutsime hoida stabiilselt head vormi. Kui võtta mängu, kus meeskonnas on juba 11 poissi, siis võib öelda, et see oli parim saavutus läbi viimaste aastate.  Mainimata ei saa aga jätta ka varasemaid aastaid, kui võistkonna suurus oli veel 7 poissi, sest siis oleme tulnud ka võitjateks. Selle võistkonnaga olen treeneritööd teinud 3 aastat.”

Sul, Martin, on ju pikk jalgpalluri karjäär seljataga. Mis on Sulle suuremat rahuldust pakkunud, kas olla mängijana platsil või viibida juhendajana platsiäärel?

    Martin Maasing: „Huvitaval kombel on mulle pakkunud meeldivat eneseteostust mõlemad väljakutsed. Mängijana inspireeris mind tiimivaim, tahe töötada ühtse eesmärgi nimel. Jalgpall on mäng, kus kõrvale tuleb jätta isiklikud huvid ja hingata meeskonnaga ühes rütmis. Treenerina saan aga anda edasi oma teadmisi ja kogemusi, mida olen ise jalgpallurina ammutanud. Lisaks teadmine, et suudan suunata poisse nende arengus. Eks seegi aitas näiteks kaasa heale tulemusele sel hooajal.  Olles ise eelnevalt olnud mängija, on mul lihtsam mõista poisse. Kuid kindlasti on lisaks sellele vaja treeneritöös veel teisigi teadmisi ja oskusi.”

Pikk hooaeg on poistel seljataga. Kas tunned sellest hooajast tõelist rahuldust? Poisid on ju tublid. Keda tõstaksid esile, kuigi hõbemedalid on kogu võistkonna tõsise pühendumise tulemus.

     Martin Maasing: "Pikk hooaeg on tõesti seljataga: Eest Noorte Meistrivõistlused (ENMV), Helsinki Cup, Turu Cup ja rida sõpruskohtumisi (Soome võistkondadega, kui ka vanemate vanusegruppidega).
Nagu eelnevaltki ütlesin, võib selle hooajaga rahule jääda. Poisid tegid väga tubli töö ja oleks võinud väärida ka võitu meistrivõistlustel. Kuid seekord läks seda-pidi. Eks iga asi ole millekski hea. Spordis on ikka keegi võitja ja keegi kaotaja. Järgmise hooajal on uued väljakutsed: U-17 eliit ja ENMV (B2).
Esile tõstaks kogu meeskonna. Hõbemedaleid poleks me saanud ilma kõigi 19 mängija pühendumiseta kooli kõrvalt. Ja suured tänud lastevanematele, kes toovad/viivad poisse trenni, käivad mängudele kaasa elamas".

Kuidas hindad klubi panust noortetöös? Millised on plaanid sügis-talvisel perioodil? 

   Martin Maasing: "Klubi on tõstnud oma panust noortetöös, kuid nagu ikka on alati arenguruumi. Kõigepealt võtame korraks aja maha ja puhkame. Novembris hakkame vaikselt järgmiseks hooajaks valmistuma: trennid Männiku sisehallis ja üldfüüsiline trenn Fittest´is.  Peame maha kindlasti ka mõned sõpruskohtumised, et järgmiseks hooajaks võitlusvaim värskena hoida".

Ülevaate vahendas Anton Siht

.

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 17 13 3 1 39:7 42
2 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 17 9 5 3 30:19 32
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 15 8 5 2 29:16 29
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 17 9 1 7 26:19 28
5 JK Narva Trans JK Narva Trans 15 5 3 7 22:33 18
6 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 15 4 4 7 19:19 16
7 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 17 4 4 9 20:34 16
8 FC Kuressaare FC Kuressaare 15 3 5 7 19:31 14
9 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 15 3 4 8 15:27 13
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 15 2 4 9 10:24 10

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023