Nõmme Kalju – FC Haka 1:1

Hooajaeelses treeningkohtumises mängisid FC Haka ja Nõmme Kalju 1:1 viiki. Ülevaate mängust teeb Kalju uus treener Karel Voolaid. Oma kommentaari lisab ka Sergei Terehhov. Lisaks heidetakse pilk eelseisvale mängule MyPaga.

Hooajaks valmistuv Kalju kohtus täna Soome kõrgliigaklubi FC Hakaga. Kohtumine lõppes viigiliselt 1:1. Nõmmekate viigivärava autoriks oli Ingemar Teever. Teisel poolajal Kalju väravat kaitsnud Daniil Savitski tõrjus kohtumise lõpu eel võõrustajate penalti.

Karel Voolaid kirjeldab kohtumist järgmiselt: "Mäng toimus talvistes oludes – õhutemperatuur oli -8 kraadi, lisaks veel tuul. Eelneval ööl oli maha sadanud lumi ning soojendus polnud jõudnud veel kõike seda  ära sulatada ja väljakut kattis mõne sentimeetri paksune väikeste jääkristallide kiht. Mängutempo oli sellest sõltuvalt alguses suhteliselt aeglane, sest mõlema võistkonna mängijatel võttis väljakuga kohanemine aega – oli tegemist, et pall kontrolli alla saada.

Haka alustas mängu nii hästi, et kohe peale lahtimängu õnnestus neil ka värav lüüa – kaotasime palli keskväljal ja vastaste teele saadetud kauglöögist asus Haka 1-0 juhtima. Esimene veerand kohtumisest mööduski peamiselt Haka initsiatiivil – samas ilma otseste väravavõimalusteta. Esimese poolaja keskpaigas ja teisel poolel mäng võrdsustus – poolkaitsjad suutsid mängu kontrollida ja ründajad tekitasid nii mõnegi terava olukorra vastaste värava lähistel. Palju oli kahevõitlusi ja mäng oli jõuline.

Teine poolaeg algas kiirema tempoga ja mäng muutus lahtisemaks. Haka lootis eduseisu suurendada ja Kalju viigistada. Mida aeg edasi, seda rohkem haaras Kalju initsiatiivi ja üha enam tekkis võimalusi viigistamiseks, samas ka Haka oli ohtlik vasturünnakutel.

Lõpuks kandis ka kerge initsiatiivi haaramine vilja – peale äärelt tulnud tsenderdust suutis Ingemar Teever vastaste trahvikastis teele saadetud kaarpalliga seisu viigistada 1-1. Mängupilt sellest oluliselt ei muutunud ja mõlemad võistkonnad otsisid võimalusi mäng enda kasuks kallutada.

Haka mängijad suutsid peale Kalju pallikaotust keskväljal kiire ettesööduga meie kaitseliini üllatada ning ründajaga üks ühele jäänud Savitski eksis määruste vastu. Järgnes 11m karistuslöök, mille Savitski tõrjus!

Mängu lõpp möödus kerge vastaste survega, kuid ilma väravavõimalusteta. Kokkuvõtlikult võib öelda, et oli tüüpiline Veikkausliiga stiilis mäng – võitluslik, kohati isegi väga jõuline. Tulemusega oleme rahul. Kalju mängijatelt hea võitluslik mäng.

Pühapäeval MyPa vastu mängivad kaks võistkonda. Mäng peaks toimuma hallis. On oodata tulist kohtumist, sest MyPa on võrreldes eelmise hooajaga oma mängijateridu täiendanud ja Soome liiga hooajaks korralikult valmistunud. MyPa harrastab kiiret ja agressiivset stiili, viimases kohtumises  liigakarikas pidi MyPa alla vanduma FC Interile 0-1 ja kuna mäng toimub nende koduväljakul, siis on oodata rasket võitlust. Peame kohe mängu alguses olema valmis kiireks tempoks ja surveks. Samas on Kalju leidmas juba oma mängurütmi ja üksteisemõistmine paranenud. Anname pühapäeval MyPale kõva lahingu!"

Sergei Terehhovi kommentaar: "Oma endise klubi vastu läksin mängima hea tujuga. Erilisi emotsioone ei olnud, sest sellest koosseisust, kellega ma mängisin on klubis veel ainult üks mängija – Innanen, teine on vigastatud ja kolmas on nüüdne FC Haka peatreener. Plats oli jääpuru all. Alustasime sisuliselt 0-1 seisust, sest vastased lõid avasekundeil kohe värava. Oli hea, et see värav ei murdnud meeskonda. Haka alustas natukene aktiivsemalt aga teine poolaeg oli võrdne mäng ja tulemus on õiglane! Nii enda kui ka meeskonna mäng muutub vaikselt paremaks. MyPA vastu läheme mängima tavalist kontrollmängu. Tulemus kontrollmängudes ei ole esiplaanil aga loomulikult tahaks võita! Hooaja stardini on jäänud vaid 3,5 nädalat – arvan, et 9. märtsiks oleme valmis!

Kalju koosseis:

1 Kert Kütt
2 Mikk Haavistu
3 Giovani
12 Martin Tšegodajev
14 Sergei Terehhov
18 Rait Kuusk
8 Adriel Ochoa
22 Christian Kõrtsmik
25 Tiago Sala
11 Juri Jevdokimov
17 Ingemar Teever

Vahetusest sekkusid:

1 Daniil Savitski
4 Risto Kägo
10 Hiroyuki Mitsuyama
19 Anti Kõlu
9 Bruno Gomes

Nõmme Kalju ja MyPa-47 kohtumine toimub pühapäeval, 14. veebruaril kell 13:00.

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 15 11 3 1 35:6 36
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 13 8 4 1 28:12 28
3 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 15 8 4 3 28:19 28
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 15 8 1 6 21:15 25
5 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 15 4 4 7 18:25 16
6 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 13 3 4 6 14:17 13
7 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 14 3 4 7 14:23 13
8 FC Kuressaare FC Kuressaare 13 3 4 6 18:28 13
9 JK Narva Trans JK Narva Trans 13 3 3 7 14:31 12
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 14 2 3 9 9:23 9

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023