Nõmme Kalju alistas tõelises põnevuskohtumises Sillamäe ning pääses karikafinaali ja Euroopasse

Nõmme Kalju on murdnud oma väikese minikriisi, täna saadeti karikamängudes viimsele teekonnale Sillamäe Kalev ning nüüd astuti karikafinaali kus vastaseks tuleb FC Flora ning tänu sellele pääseti ühtlasi ka UEFA karikasarja.

Terve kohtumise võrdset ja võitluslikku mängu pakkunud Kalev ja Kalju alustasid täna oma thriller kohtumist kell 18.00, kui kohtunik avas oma vilega avapoolaja. See oli tõeline thriller, kus Kalju poolelt näitasid klassi hilisem mängu kangelane Felipe Nunes ning Jevgeni Novikov oma pealelöökidega.

"Hetkeseis on 0:0. Mäng on ülimalt võitluslik, see toimub siin elu ja surma peale," raporteeris pärast esimest poolaega Sillamäelt meeskonna abitreener Toomas "Tompa" Kaldma.

"Tegemist on tõesti võrdsete võitlusega väga nauditav mäng, hetke seisu pealt läheb 80% tõenäosusega lisaajale," lausus ta esimesel poolajal lõpetuseks, need sõnad said tema suust prohvetliku tähenduse.

Teine poolaeg oli esimese koopia. Võitlust ja pinget jätkus läbi poolaja, teisel poolajal mängis Sillamäe kerge taganttuulega ja Kaljul olid väikesed raskused, kuid sellest tuldi meheauga välja.

Lisaaeg tuli kuidagi märkamatult ja kiirelt – sama kiirelt sai see ka läbi. Need 30 minutit mis olid samamoodi täis pinget ja muud närvikõdi kulmineerus penaltiseeriaga.

Väravas seisnud Rene Kaas oli kindlus ise,  esimesena lööma läinud Irfan Ametov eksis, Kaas tõrjus. Siis asetas palli penaltipunktile Martin Hurt ja mees ei eksinud, Kalju asus juhtima. Järgmised kolm lööki läksid kõik sisse, Sillamäel tabasid Aleksandr Kulik ja Aleksei Naumov, Kaljul, aga Marcio Pimentel.

Peale Naumovi lööki mis seisuks tegi 2:2 asus lööma Andrus Mitt, kes siiski eksis, kuid kadunud ei olnud veel midagi, eksis ka järgmine lööja Maksim Gruznov, kes tabas posti. Pinge oli jõudnud haripunkti järjest eksisid veel Liivo Leetma ja Vassili Kulik ning siis saabus tõehetk…

Seis oli 2:2, palli pani penaltipunktile Kalju superstaar Felipe Nunes, kes pani i-le täppi, tema täpne löök tagas Kaljule poolfinaali võidu, finaalipääsme ning pääsme Euroopasse UEFA karikasarja, kohta mida meie fännid olid ammu oodanud! Pidu on alanud, Nõmme Kalju pääses Euroopasse!

"Seda mis siin oli ei anna sõnadega edasi anda, seda ei saa kirjeldada," pkatas võimsast emotsioonist Kalju manager Kuno Tehva.

"See oli lahendus kõikidele Nõmme Kalju probleemidele,  võit tuli tänu uskumisele, me uskusime endasse ja me teadsime, et me suudame teha seda, ma sooviksin siinkohal tänada Vivian Unti, kes Coca-Cola Plazas, süstis meisse enda kõnega seda energiat," lausus lõpetuseks Tehva.

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 FC Nõmme United FC Nõmme United 0 0 0 0 0:0 0
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 0 0 0 0 0:0 0
3 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 0 0 0 0 0:0 0
4 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 0 0 0 0 0:0 0
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 0 0 0 0 0:0 0
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 0 0 0 0 0:0 0
7 JK Narva Trans JK Narva Trans 0 0 0 0 0:0 0
8 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 0 0 0 0 0:0 0
9 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 0 0 0 0 0:0 0
10 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 0 0 0 0 0:0 0

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023