Naiskond võttis Vändra üle kindla võidu!

Ühtlasi kindlustati naiste Esiliigas teine koht ning tagati tõus järgmiseks hooajaks Meistriliigasse. Vändra võrku paugutas kaks väravat Kadre Päri. Sündmustest teeb ülevaate Ilona Toots.

Nädalavahetusel Hiiul aset leidnud mäng ja võit Vändra JK naiskonna vastu kinnitas meie positsiooni Esiliiga teisena lõplikult ning tõmbas rasvase joone alla hooaja alguses väljaöeldud lubadusele tõusta järgmisel hooajal tagasi Meistriliigasse. Küll mööndusega – meie eesmärk oli teha seda oma liiga esimestena, ent lõppude lõpuks tuli alla vanduda Flora II-le. Kuna duubelnaiskonnad ei oma õigust tõusta kõrgemasse liigasse kus mängib nende põhinaiskond, siis oleme meie need, kes probleemideta sisenevad Meistriliiga uksest.

Ent mängust Vändra JK Vaprusega ka paari sõnaga. Tsiteerin siinkohal lugupeetud vastast, kes resümeeris mängu nii: "Nõmme Kalju ründas ja Vändra kaitses end." Nagu ikka, on koduväljakul eriti hea mängida, sest ta annab kindlust ning sellele tuginedes tegutseski meie naiskond tempokalt, nahaalselt ja julgelt. Üks rünnak järgnes teisele, hulgaliselt nurgalööke, ülemängimisi, kokkupõrkeid, eksimusi, aga ka ilusaid sööte ja koostegutsemist – ühesõnaga oli mida jälgida. Kuid väravad olid rasked tulema. Vändra väravavaht, kes veel hooaja alguses pudistas pea iga palli sülest, oli seekord märgatavalt kindlam ja tähelepanelikum, samuti on nende kaitseliin osav ning seetõttu ei saanud me vastase eksimusele tugineda skoori avamisel. Taas üritas pealelöökidega Merilin kaugemalt, Sirle, Ragne, Katrin, Tuuli lähemalt, kuni lõpuks Kadre esimese poolaja teisel poolel palli väravasse lajatas. Vaid mõned hetked hiljem niideti Sirle vastase kastis maha, millele järgnes penalti. Kindla jalaga suunas taas Kadre palli võrku. 2:0 Nõmme Kalju naiskonna kasuks ja nii jäigi mängu lõpuni, ehkki treeneri sõnul pidanuks väravatearve märgatavalt suurem olema.

Vändraga võtsid mõõtu Maarit, Teele, Marika, Saara-Merilin (Tiiu), Ilona, Kadre, Merilin (Kärt), Tuuli, Ragne, Sirle, Katrin (Katre)

Rõõmustav on see, et ehkki hooaeg on pikk ja paljudele väsitav, suudetakse end mängudeks mobiliseerida. See innukus, millega ka selles mängus väravaid lüüa üritati, oli silmnähtavalt kaasakiskuv ning saab hoogu mitte ainult tahtejõust, vaid ka paremaks muutuvast tehnikast, pallivaldamisest. Kuid Meistriliiga tarvis on tööd teha veel väga palju. Sellest saabki meie järgmine eesmärk peale hooaja lõpetamist ja sellele järgnevat puhkust.

Kuid hooaja lõpuni on jäänud vaid kaks mängu ning esimene neist toimub juba sel pühapäeval Hiiu staadionil kell 11.00 tugevakoosseisulise Pärnu II naiskonna vastu. Tegu on Nõmme Kalju naiskonna hooaja viimase kodumänguga. Tulge kaasa elama!

Foto: Artur Raiendik (arhiiv).

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 18 14 3 1 45:7 45
2 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 18 10 5 3 33:20 35
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 16 9 5 2 31:16 32
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 18 9 1 8 26:20 28
5 JK Narva Trans JK Narva Trans 16 5 3 8 22:34 18
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 16 4 5 7 20:31 17
7 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 16 4 4 8 20:22 16
8 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 18 4 4 10 20:36 16
9 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 16 4 4 8 16:27 16
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 16 2 4 10 10:30 10

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023