Naiskond tunnistas Pärnu JK II paremust

Kolmapäeval sõitis Nõmme Kalju naiskond Pärnusse, et pidada seal omal ajal edasi lükatud Esiliiga 9. vooru kohtumine Pärnu JK II-ga. Võit oleks nad tõstnud Esiliiga suveräänse liidri kohale, kuid paraku tunnistati vastaste 5:2 paremust ning nüüd jagatakse koos FC Flora II ja Pärnu JK II-ga kohti esikolmikus. Kõigil naiskondadel on koos 23 punkti 11 mängust. Ülevaate kolmapäevastest sündmustest teeb taaskord Ilona Toots.

Käesoleval nädalal on Nõmme Kalju naiskonnal lausa kaks mängu ning esimene nendest, eriti põhimõtteline, Pärnu duubelnaiskonnaga, ka seljataga. Kolmapäeva õhtul tuiskas Kadarbiku buss neidude-naistega Pärnu Raeküla staadioni suunas, et pidada maha mäng, mis viinuks meid võidu korral Esiliiga tabeli liidriks, kaotuse puhul aga jättes jagama esikohta suurimate rivaalide- Flora ja Pärnu duublitega. Olgu taaskord öeldud, et ehkki need kaks konkurenti tehniliselt ei oma õigust hooaja lõppedes Meistriliigasse tõusta, siis Nõmme Kalju naiskonna eesmärk on siiski lõpetada hooaeg absoluutse liidrina. Pool põnevat hooaega on veel ees ja lammaste lugemiseni aega jagub, kuid võidab kindlasti see, kelle vaim on tugevam.

Treener Süvari võis ilmselt rõõmustada, sest bussis vaatas talle ärksate nägudega otsa hooaja parim kooslus mängijatest: Maarit Kori, Teele Vilumets, Marika Soosaar, Ulrika Tülp, Rage Hindrimäe, Sirle Romanenko, Merilin Pappel, Tuuli Pungas, Kadre Päri, Katrin Tuse, Liisi Sakala, Sigrit Järvamägi, Saara-Merilin Ehman ja Ilona Toots. Kuid teades, et ees ootab väga tõsine vastane, ei lasknud see asjaolu muidugi end üleolevalt tunda.

Nii oligi, staadionile jõudes võis märgata, et Pärnu II ei tulnud mütsiga lööma – andekas ja väle Anastasia Morkovkina ja suurepärane Kairi Himanen olid mõningad erksad tähed pärnulannade rivistuses. Tundus, et meie naiskond on hästi meelestatud, kuid mängu algus oli ikkagi konarlik. Pärnu mängib väga korralikku jalgpalli ning on üks vähestest naiskondadest, kes viib raskusteta palli ühelt äärelt teisele. Lisaks on kõik mängijad pidevas liikumises, tekitades kaitsjatele ja keskväljamängijatele pidevalt peavalu, sest pärnulannasid tundub pidevalt väljakul rohkem olevat. Põhiliselt toimuski matš pärnulannade taktikepi all ja võtmemängija Anastasia Morkovkina sabast kinni saamine või mitte oli see, mis tõi lahendusi.

Mäng algas pärnulannade 1:0 väravaga, kuid mõninga aja pärast viigistas Katrin seisu 1:1-le. Taas nõelas Pärnu valusalt ja seisuks 2:1. Ent uuesti õnnestus meie mängijal Liisil naiskond pinnale tuua, esimese poolaja lõppedes oli seis 2:2. Teisel poolajal hakkasid nõmmekaljukad juba suuremaid väsimusmärke ilmutama ning ka kolm vahetust ei päästnud enam kreenivajuvat laeva. 3:2, 4:2 ja lõppude lõpuks 5:2 Pärnu II kasuks, olid numbrid, mis seisid kohtuniku märkmikus. Peab ütlema, et Nõmme Kaljul oli mitmeid võimalusi veel väravaid lüüa, kuid õnn ei soosinud meid.

Kuid ka kaotusest võib välja lugeda hulgaliselt kasulikke tegureid ja nii treener kui mängijad leidsid, et siit oli, mida õppida. Ka näitasid mõned mängijad sisu, mida enne näidanud polnud ning silma jäi see, et ehkki väsimus tuli kallale, siis talvel tehtud koormav töö jõusaalis, metsaradadel ja jõuaeroobikas kannab vilja. Meie saaga jätkub juba sel pühapäeval Hiiu staadionil kell 11.00, kui kohtume Narva Transi naiskonnaga. Ootame toetajaid!

Foto: Artur Raiendik (arhiiv).

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 18 14 3 1 45:7 45
2 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 18 10 5 3 33:20 35
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 16 9 5 2 31:16 32
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 18 9 1 8 26:20 28
5 JK Narva Trans JK Narva Trans 16 5 3 8 22:34 18
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 16 4 5 7 20:31 17
7 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 16 4 4 8 20:22 16
8 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 18 4 4 10 20:36 16
9 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 16 4 4 8 16:27 16
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 16 2 4 10 10:30 10

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023