Naiskond tõi Narvast ära kolm võidupunkti

Naiste Esiliiga 17. voorus väisati Narvat, kus alistati sealne Trans. Ülevaate sündmustest teeb Ilona Toots.

Ühena naiste Esiliiga hooaja viimastest mängudest toimus pühapäeval Nõmme Kalju kohtumine võõrsil Narva Transi naiskonnaga  sealsel kurikuulsal kunstmuruväljakul, mis on niivõrd väsinud ja betooniga ühte sulanud, et sellest kohati lausa päris muru läbi kasvab!

Eelneval nädalal kohtus Nõmme Kalju naiskond kodukamaral FC Flora duubliga, keda näljasena taga aeti, sest Esiliiga liidri positsioon oli veel käeulatuses. Ent 0:2 kaotus ei jäta meile enam võimalust Florat alla neelata ja seega tuleb tegeleda teise positsiooni kindlustamisega. Võidupunktid Narvast oli tarvis ära tuua igal juhul. Ja etteruttavalt – nii ka läks, 1:3 Nõmme Kalju naiskonna kasuks.

Narva naiskonna kohta teadsime me ju päris palju, muuhulgas ka seda, et üldine tase on keskmine, kuid tänu kolmele osavale triblajale omavad nad jõudu väravaid lüüa. Mäng toimus suuresti taas kodunaiskonna poole peal, vahel tõusti küll ka kaugemale, ent enamasti suutis keskväli ja aktiivsed ääred Sirle ja Ragne näol vastaste rünnakud kontrolli alla saada. Esimene värav saabus järjekordselt tänu Katrini järeleandmatusele, kes väravast tagasi põrkava palli lähimaalt realiseeris. Mõne aja möödudes õnnestus siiski tänu allakirjutanu mannetule esinemisele vastasel meie kaitseliini eest minema lipata ja mänguseis viigistada. Sisuliselt ebameeldiv moment ei väljendunud eriti nõmmekate nägudel, sest uued väravad olid õhus. Kahjuks polnud täna kuidagi õnne Merilinil, kes põmmutas igalt positsioonilt jõuliselt ja täpselt, ent ikka suutis Transi väravavaht olla õiges kohas ja need ilusad katsed tõrjuda. Hetkeks panid vastased meie südamed kiiremini pekslema, kui neil õnnestus pall üle kaitseliini toimetada oma nobedale ründajale, kes selle täpselt latti kõmmutas ja kinkis meile võimaluse värava lähedusest pall ära klaarida. Teise värava Kalju kasuks lõi Kadre ning kohtumise viimase, Sirle.

Mängu tempo oli iseenesest aeglane ja jääb kõvasti alla eelmisel nädalal Flora vastu näidatule. Kuid väga positiivne oli see, et sööt liikus aktiivselt ja seda ka kastis, kus narvalannad umbkaitses seisid. Erilise kiituse naiskonna poolt teenib ära Tiiu, kes põhiväravavahi haigestumise tõttu võttis selle kohustuse enda peale ja sai eeskujulikult hakkama. Kõige olulisem on see, et peale harjumuspäraste lopsude ja muhkude, jäid mängijad siiski terveteks ka sellisel ebasõbralikul pinnasel.

Narvas käisid Tiiu, Kadre, Ragne, Sirle, Marika, Teele, Saara, Merilin, Katre, Katrin, Kärt ja Ilona, ning treener Anders. Aitäh Kadarbiku talule ning nende bussijuhile meie kohaletoimetamise eest!

Järgmine kord heitlevad Nõmme Kalju neiud-naised Vändra naiskonnaga Hiiu staadionil 3. oktoobril kell 11.00. Tere tulemast kaasa elama!

Foto: Artur Raiendik (arhiiv).

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 18 14 3 1 45:7 45
2 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 18 10 5 3 33:20 35
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 16 9 5 2 31:16 32
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 18 9 1 8 26:20 28
5 JK Narva Trans JK Narva Trans 16 5 3 8 22:34 18
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 16 4 5 7 20:31 17
7 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 16 4 4 8 20:22 16
8 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 18 4 4 10 20:36 16
9 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 16 4 4 8 16:27 16
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 16 2 4 10 10:30 10

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023