Eesti Jalgpalli Liidu (EJL), UEFA ja Premium liiga koostöös valiti kõikidele Premium liiga klubidele kogukonnajuhid, kelle eesmärk on kasvatada pealtvaatajate arvu läbi järjepideva ja läbimõeldud suhtluse kogukonnaga. Käesolevaga tutvustame Teile Nõmme Kalju FC kogukonnajuhti Jaan Lašmanovit!
Räägi natuke endast – kes Sa oled, kust Sa tuled ja millega varem tegelenud oled?
Minu nimi on Jaan, olen 25. aastane ja alustan jaanuarist tööd Nõmme Kalju kogukonnajuhina. Olen pärit Tartust, kus elasin kuni ülikooli astumiseni. Ülikooli astudes langes valik Tallinna Ülikooli kasuks, kus asusin õppima ajalugu. Enne Nõmme Kaljusse tööle asumist töötasin giidina, mis kindlasti tuleb ka kogukonnajuhi töö juures kasuks.
Milline on olnud Sinu varasem kokkupuude jalgpalliga? Kas oled ka ise jalgpalli mänginud?
Olen jalgpalliga seotud olnud alates ajast, mil käisin 3. klassis, kui isa viis mind esmakordselt jalgpalli trenni. Toona mängisin Tartu JK Tammeka ridades väravavahina. Jalgpallurit minust ei saanud, aga jalgpallist sai väga suur armastus, mis on mind saatnud igal pool. Naudin väga nii mängimist kui ka mängude vaatamist, millest viimast teen igal vabal võimalusel.
Miks kandideerisid kogukonnajuhiks just Nõmme Kaljusse?
Mulle väga meeldib Nõmme Kalju julgus – võetakse riske ja tehakse julgeid otsuseid. Kõrgliigasse tõustes seati eesmärgiks võita tiitel viie aastaga ja see tehti ära. Jalgpallis peab olema julge ja seda ei tasu häbeneda. Lisaks on Nõmme Kaljul väga võimas ajalugu. Ei ole palju spordiklubisid, mis on asutatud enne sõda ja mis tegutsevad ka praegu. Läbi kogu selle aja on klubi hoidnud väga tugevat sidet oma kodukoha, Nõmmega. Minu arvates kannab Kalju väga tugevalt Nõmme identiteeti ja on väga uhke olla osa sellest.
Mida ootad kogukonnajuhi ametikohalt ning millised eesmärgid endale sead?
Ootan suuri väljakutseid ja põnevat tööd. Kindlasti ei ole tegu kerge ametiga. Küll aga on võimalus anda oma panus Eesti jalgpalli arengusse ja olla osa väga lahedast projektist. Suurimaks eesmärgiks on sulanduda klubisse võimalikult kiiresti. Tahaksin saavutada vägeva koostöö juba olemasolevate ja tulevaste fännidega ning haarata kinni nii paljudest võimalustest kui võimalik.
Milline on Sinu plaan inimeste staadionile meelitamiseks? Mida pead ühe jalgpallielamuse juures kõige olulisemaks?
Leian, et inimesi ei peakski staadionile meelitama, vaid tuleb luua niivõrd hea atmosfäär ja kogukonnatunne, et staadionile tullakse hea meelega ja sellest saaks traditsioon. Kodumäng peab olema koht, kuhu on hea tulla nii pere kui sõpradega. Ühtlasi leian, et staadionil olev publik on kohaliku kogukonna peegel. Ühtne ja kokkuhoidev kogukond loob hea atmosfääri tribüünidel. Minu jaoks on jalgpallielamuse puhul oluliseim ühtsustunne tribüünidel – toetades enda võistkonda, enda sõprade ja perega ongi kõige vahvam!
***
Eesti Jalgpalli Liidu, UEFA ja Premium liiga klubide ühine kogukonnajuhtide projekt kestab vähemalt kolm aastat. Projekti eesmärk on kasvatada pealtvaatajate arvu läbi järjepideva ja läbimõeldud suhtluse kogukonnaga kogukonnaga, kuhu kuuluvad klubis treenivad noored, lapsevanemad, spordihuvilised, piirkonnas elavad inimesed ja tegutsevad koolid, asutused ja organisatsioonid.
Tutvu ka teiste Premium liiga klubide kogukonnajuhtidega: https://soccernet.ee/artikkel/nimekiri-selgusid-koik-kogukonnajuhid