Kaljule Soomest napp 0:1 kaotus

Soomes, Kouvolas kohtusid treeningmängus Nõmme Kalju ja kohalik kõrgliigaklubi MyPa. Kohtumises natuke domineerivam pool olnud Kalju pidi leppima siiski napi üheväravalise kaotusega.

Meeskondede reservrivistuste kohtumises alistasid Kalju noored oma eakaaslased tulemusega 2:1. Väravad Ranner Pak ja Marek Mäekala.

Kohtumine on lõppenud. Alljärgnevalt võite lugeda mängukirjeldust kohapealt.

Hetkel käimasolevas esindusmeeskondade kohtumises on seis 1:0 võõrustajatele. Head võimalust skoorimiseks omas ka Kalju, kuid Jüri Jevdokimov ei suutnud ära kasutada üks-ühele võimalust. Head minekut näitab ka Kert Kütt, kes tõrjus vastaste peanalti.

Poolaeg lõppes skooriga 1:0 kodumeeskonnale. Enne vaheajale minekut omas Kalju veel head võimalust viigistamiseks, kuid Bruno Gomesi lõppviimistlus ebaõnnestus.

Algas kohtumise teine poolaeg. Mängupilt on võrdne ja mäng parasjagu jõuline. Kalju poolt läksid sooja tegema kõik vahetusmängijad.

15 minutit mängitud. Mängutempo on läinud kõrgeks. Nõmmekad peavad hetkel hästi vastu, olgugi, et teine raske kohtumine paari päev jooksul.
Kalju tegi vahetuse, Kõrtsmik välja ja eelmise mängu väravaautor Ingemar Teever sisse.

Mikk haavistu saab vigastada ja väljakule spurdib doktor Istvan Koso. Kõik õnneks siiski korras ja kaitsja saab mängu jätkata.
Jüri Jevdokimov välja ja Anti Kõlu sisse. Peab mainima, et Jevdokimovilt täna väga hea esitus, lõi palju olukordasid ja mängis südilt.
Õhutemperatuur kohapeal -10 kraadi, kuid väljak superheas seisus tänu altküttele.

Viimasel veerandtunnil on domineerivaks meeskonnaks just Kalju, kes loob ridamisi olukordasid. MyPa mängib kontratele.
Vilepartii on traditsiooniliselt kodumeeskonda soosiv.
Tšegodajev välja, Risto Kägo tema asemele.

Kalju on endiselt domineerivam pool. Vahetus: Mitsuyama välja Rait Kuusk sisse. Adriel saab kollase kaardi.
MyPa-l ohtlik korner, mille järgse olukorra puhastavad meie kaitsjad. Kalju kiirrünnaku võtavad soomlased jõuga maha, tõmmates Anti Kõlu väljakule pikali.

Bruno Gomesil hea võimalus skoorida, kuid jääb natuke vajaka. Samas olukorras saab portugallane ka vigastada. Väljakule sööstab doktor Istvan Koso, kelle kiiremad liigutused on Hiiu mändide all juba legendaarseks saanud.

MyPa-l kasutada trahvilöök karistusala lähistelt. Head tõrjetööd näitab Pantrite väravat kaitsev Kert Kütt. Soomlastel jälle kasutada karistuslöök, sedakorda mõni meeter kaugemalt. Tõrjume korneriks. Viimastel minutitel on kohtunikelt tulnud kõvasti abi kodumeeskonnale.

Peale väikest virr-varri Kalju trahvikasti lähistel saadakse jälle kontroll mängu üle tagasi ja asutakse kombineerima vastaste väljakupoolel.
Vahepalaks arutleb LIVE ülekande kirjutaja endamisi, et palju suudab üks Motorola telefon sõnumeid küll mahutada…

Tagasi väljakule. Kollase kaardi on saanud Kalju võõrleegionär Tiago Sala. Kaljul kohe ka hea võimalus aga Ingemar Teever ei realiseerinud olukorda.

Kohtumine on lõppenud! Mängutulemuseks jäi 1:0 MyPa-le. Nõmme Kalju presidendi Kuno Tehva kommentaar mängule: "Pole paha".

Kalju algrivistus: Kert Kütt, Giovani, Mikk Haavistu, Martin Tšegodajev, Sergei Terehhov, Tiago Sala, Adriel Ochoa, Hiroyuki Mitsuyama, Christian Kõrtsmik, Jüri Jevdokimov, Bruno Gomes

Vahetuses: Ingemar Teever, Risto Kägo, Rait Kuusk, Anti Kõlu

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 5 5 0 0 21:1 15
2 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 5 4 0 1 11:5 12
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 5 3 1 1 12:6 10
4 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 6 2 2 2 9:5 8
5 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 5 2 2 1 9:7 8
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 6 2 0 4 8:19 6
7 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 5 1 2 2 6:9 5
8 FC Nõmme United FC Nõmme United 5 1 1 3 3:8 4
9 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 5 1 0 4 5:11 3
10 JK Narva Trans JK Narva Trans 5 1 0 4 5:18 3

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023