Kaljule on kasvamas uus põlvkond ägedaid vutimehi

Nõmme Kalju noorimad vutimehed, kes on pärit milleeniumi algusest ja varem osalesid edukalt Saue SpringCup 2009 nimelisel turniiril mis oli nende lühikese karjääri jooksul alles teiseks võistluseks.

Mikk Haavistu käe all treenivatel poistel, oli hea võrdlusmaterjal talviste võistlustega olemas, nimelt talvise 9. koha asemel tõusti kaks pügalat kõrgemale seitsmendale kohale, jättes oma selja taha Saue, Keila, Kalevi duubelmeeskonna ja Santose noored.

Progressi töös ja veavas on näha ning poisid arenevad kiirelt ja jõudsalt edasi kinnitas treener Haavistu, ka väravaid löödi sellel turniiril tubli 14.

"Poisid olid super tublid, võib öelda et areng on päris suur olnud," vaatas eelnevale tagasi isegi Nõmme Kaljus mängiv Haavistu, "Eraldi võib esile tõsta libero kohuseid täitva Gregori, kes oma ülesannete täitmisega sai suurepäraselt hakkama."

" Aga samas ei tahakski kedagi eraldi välja tuua rohkem, kui siis mängijaid kes vahetusest sekkusid, Nendel poistel on eriti raske mängu sisse elada ning mängu tempo ja pingega kaasa minna, aga nad said sellega hästi hakkama," lisas treenerist keskkaitsja ning mainis veel ära, et tööd tuleb teha, et tuleksid ka medalid.

Raskes päevas palju rõõmu

Poistel oli raske tööpäev, turniir kestis kokku 8 tundi, kuid meeleolul langeda ei lastud ja pikkadel vaheaegadel mängiti mida?…. jalgpalli! Vanemad olid ka vägagi aktsioonis, hoolega kaasa elamas ja hüüdmas nagu Kaljule kohane. "Võitle Kalju, võitle!" kostis kaugele  üle Saue linna. Siin mõned vanemate kommentaarid:

"Ma ei oska esimese hooga muud öelda, kui vaid seda, et asetaksin rõhu kõigile põhimängijatele ja eraldi tooks välja suuremad väravakütid," lausus Katri, kes on Roberti ema.

Treener Haavistu mõtetega arengust ühines Marika, kes on Endriku ema: "Olen ka seda meelt, et kõik poisid olid tublid, mõned lihtsalt ei saanudki ennast näidata, et nad tublid on. Aga punktitoojad peab ikka eraldi välja tooma. Poiste arengut oli küll selgelt näha, kui võrrelda talvise turniiriga."

"Veel arvan ma, et treenerit peab kindlasti kiitma, kes üritas poisse juhendada, kuigi häält ei olnud ja üldse on ta üks tore ja sõbralik noormees. Poiste arengut oli küll selgelt näha, kui võrrelda talvise turniiriga," kiitis Mikku Marika.

"Meie poisid olid väga tublid! Kui võrrelda seda mängu, mis oli talve turniiril ja seda mis oli pühapäeval, siis on näha, et on tehtud suurepärane töö!  Viimasel turniiril oli juba meeskonna mäng! Kõige soojemad kiitused nii treenerile kui ka meie lastele!," kiitsid oma meeskonna noori kutte ja treenerit Maria ja Deniss, kes on ühtlasi Aleksandri vanemad.

"Lapsed olid kõik väga tublid, sest päev oli pikk ja eriti pikad olid ooteajad mängude vahel," sõnas Kaia, Sebastiani ema.

"Mina tahaksin aga ka treenerit kiita. Otsus saata esimestes mängudes platsile võistkonna tugevaim tuumik oli tegelikult positiivne ja ettenägelik. Sest ülioluline võit kolmandas mängus tagas edasipääsu ja lisas mänge, mis kaotuse puhul oleksid jäänud olemata," oli ka Kaia Miku tööga rahul, sest tema käe all saavad kõik lapsed mängida ja võidurõõmu tunda.

"Jalgpall on meeskonnamäng ja kõik väärivad kiitust, eraldi kiitust vöörivad muidugi ründajad," sõnas Kalev, Karl Frederiku isa, temaga ühines ka Kaia, kelle arust on Nõmme Kalju noored ründefaasis üliteravad.

Mäng Tulemus Väravalööjad
Nõmme Kalju vs TJK Legion 2:4 Stener Vare, Alex Tamm
Nõmme Kalju vs FC Tiigrid 0:1  
Nõmme Kalju vs FC Santos Tartu 6:2 Stener Vare 3, Alex Tamm 2, Markus
Nõmme Kalju vs Saue JK 3:2 Alex Tamm 2, Stener Vare
Nõmme Kalju vs Keila JK 3:1 Alex Tamm, Stener Vare, Oskar Miller

Erika  Marnot

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 FC Nõmme United FC Nõmme United 0 0 0 0 0:0 0
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 0 0 0 0 0:0 0
3 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 0 0 0 0 0:0 0
4 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 0 0 0 0 0:0 0
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 0 0 0 0 0:0 0
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 0 0 0 0 0:0 0
7 JK Narva Trans JK Narva Trans 0 0 0 0 0:0 0
8 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 0 0 0 0 0:0 0
9 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 0 0 0 0 0:0 0
10 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 0 0 0 0 0:0 0

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023