Kalju võitles välja viigi

Meistriliiga 16. vooru kohtumises FC Levadia – Nõmme Kalju ei suutnud kumbki meeskond oma paremust maksma panna ning tulemuseks 0:0 viik.

Maarjamäe staadionil ülitugevas tuules peetud mäng  algas oodatult väljakuperemeeste survega ning juba teisel minutil oli Vladislav Ivanovil hea võimalus Levadia juhtima viia, kuid tema pealelöök ei olnud täpne. Levadia jätkas surumist, kuid kas eksis rünnakute lõpetamisel või noppis Kalju väravasuul fenomenaalne olnud Kert Kütt kõik pealelöökidest tulnud pallid. Kalju pidas vastaste survele hästi vastu ning leidis nende kaitses piisavalt auke, et testida Sergei Lepmetsa oskusi. 21. minutil oli Ingemar Teeveril hea võimalus skoori avamiseks, mis paraku luhtus. Käis armutu võitlus palli pärast ning mõlemad pooled üritasid luua ohtlikke momente, kuid sihile ei jõudnud kumbki.

Teine poolaeg algas samasuguse mänguga nagu oli lõppenud esimene. Siiski olid Levadial mõned vägagi ohtlikud võimalused, kuid kaitse pidas ning Kert Kütt oli kindlus ise. Kindlasti vajab äramärkimist ka terve Kalju kaitseliin ning meeskonna mängumootori Sergei Terehhovi uskumatu mängujõud ja energia millega legendaarne vanameister igasse olukorda sööstis. Kalju võitles hambad risti ning periooditi sattus Levadia ise surve alla, siiski tulemuseta. Aeg kulus, kuid mõlemad väravad jäid puutumatuks. Positiivse külje pealt võib välja tuua selle, et ülimalt võitluslik mäng ei näinud ühtegi hoiatuskaarti.

Peatreener Karel Voolaiu kommentaar: „Mängu esimesel poolajal oli meil probleeme kaitsetegevuses – Levadia alustas teravalt, kombineeris kiirelt ning me jäime üks ühele olukordades hätta. Siiski tegutses võistkond võitluslikult, olukorrad mängiti lõpuni ja Kert noppis kindlalt vastaste tsenderdusi. Rünnakul ei suutnud mängijad kohati üksteist söötudega leida ning kiirustasime liigselt. Teisel poolajal muutus Levadia mäng närvilisemaks ja rünnak muutus sirgjoonelisemaks. Võitsime palju lahtiseid palle ja suutsime tegutseda kaitses organiseeritumalt kui esimesel poolajal. Raskelt teenitud viigiga tuleb täna rahul olla. Ehk jäi vajaka just palli võitmisel loogilistest käikudest, mille kallal peame veel tööd tegema. Tänases mängus näitasid Kalju mängijad head võistkonnavaimu ning rahul olen ka sellega, et kaitses võideldi iga meetri pärast!

Suurepärase esituse teinud Kert Kütt: „Esiteks tahaks öelda, et vastane oli kõige tugevam kellega me see hooaeg oleme mänginud. Kohe mängu alguses oli neil mitu head võimalust skoorida aga meie õnneks nad neid ära ei kasutanud ja see andis võimaluse meil mängu rohkem sisse elada ja enesekindlust saada. Eks kogu kohtumine kulges Levadia taktikepi all. Enamus mänguajast pidime tegelema kaitsetööga ja sellega saime seekord hästi hakkama. Kahjuks jäi meie enda rünnak natuke nõrgaks. Eks seda tingis ka vastaste tugev klass. Aga emotsionaalselt oli see viik kindlasti tähtis ja kasvatas noortes enesekindlust, et suudame kõigiga mängida.”

Tallinna FC Levadia – Nõmme JK Kalju 0:0 (0:0)