Kalju poisid Turu Cupil 2010

23.-25. juuli toimus Sõpruslinnade turniir Turu Cup 2010 1996 ja hiljem sündinud poistele. Turniiril osaleti Kalju/Flora koondvõistkonnana.

Nõmme poisid loositi koos kolme soome klubiga neljandasse alagruppi. Vastamisi mindi FC Kuusysi, OLS-i ja TPS Valkoineniga. Mängiti 2×25 minutit. Kalju võitis kõik kolm mängu ning sellega ka oma alagrupi. Edasipääsenud loositi paaridesse ning turniir jätkus.

Kalju mängis esmalt lätlaste SFS Šitikuga, normaalaeg lõppes väravateta viigiga, kuid penaltiseerias jäädi peale 6:5. Järgmisena kaotati 1:0  turniiri hilisemale võitjale Peterburi Zenitile. Kusjuures vastastel õnnestus Kalju värav lahti muukida alles viimasel minutil. Kohtumine FC Jazziga lõppes taas peale 0:0 normaalaega penaltiseeriaga, kus vastased jäid peale 4:3.

7.-8. koha mängus võideti juba tuttavat vastast TPS Valkoineni 3:1. Seega saavutati 32 osalenud võistkonna hulgas väärtuslik 7. koht. Finaalis alistas Peterburgi Zenit Liepaja Metalurgsi ning kolmanda kohaga pidi leppima Kaasani Rubin Venemaalt.

Nõmme Kalju noortetöö juhi Rainis Maasingu sõnul oli turniir väga hästi organiseeritud ning suhteliselt tugeva tasemega.

Alagrupi mängud:

JK Kalju – FC Kuusysi  5-1    ( Keert 2, Mägi, Kuber, Sappinen )
JK Kalju – OLS, Oulu  4-1    ( Kuber, Siim, Sappinen 2 )
JK Kalju – TPS Valkoinen, Turku 3-1  (Siim 2, Mägi )

JK Kalju – Šitik, Läti   0-0,  penaltid   6-5  (Mägi, Kuber, Ojassoo, Siim, Sinisalu, …)
JK Kalju – Zenit, Petergburg  0-1
JK Kalju – Jazz, Pori 0-0,  pen.   3-4  (Mägi, Pürg, …)
JK Kalju – TPS Valkoinen  3-1  (Kuusk, Sappinen, pen. Tali)

Võistkonna Fair Play mängija: Märten Kuusk.