17. ja 18. septembril väisas Kaljut põhjanaabrite jalgpalliklubi FC Reipas oma U-12 võistkondadega. Reipase näol on tegemist kasvatajaklubiga, kes arendab mängijaid Soome kõrgliiga klubile FC Lahti.
FC Reipasest on välja kasvanud mitmed Soome koondislased, neist tuntuim on kahtlemata Jari Litmanen, kes esindas oma karjääri jooksul näiteks Amsterdami Ajaxit, Barcelonat ja Liverpooli.
Klubil on treeningrühmad U-10 kuni U-17 vanuseni ning jaotatud vanusekäikude siseselt taseme järgi võistkondadeks (I, II jne). Oma kolmest U-12 vanusekäigu võistkonnast olid soomlased külla sõitnud esimese ja teise võistkonnaga, kes pidasid meie noortega kokku neli sõprusmängu.
FC Reipas esimene võistkond kohtus Hiiul kõigepealt Nõmme Kalju U-12 II võistkonnaga (treener P. Kusma). Nõmmekad võitsid selle kohtumise 4:2.
Järgmisel päeval läks soomlastega võistlustulle Nõmme Kalju U-12 I võistkond (treener I. Olumets). Kohtumine lõppes viigiliselt 3:3.
FC Reipase teine võistkond pidas oma mängud mõlemal päeval Kalju selle vanusekäigu kolmanda võistkonnaga (treener S. Viljus). Kui esimesel päeval said külalised 0:4 võidu, siis teisel päeval külalislahkust üles ei näidatud ning võit jäeti koju tulemusega 5:1.
Pärast sõprusmänge lepiti vestlusringis kokku, et järgmine aasta külastab Kalju soomlasi ning lisaks FC Reipasele kohtutakse ka teiste Lahti ümbruse klubidega.