Kalju naiskonna hooaja eelne treeninglaager

Samal ajal, kui kevad usinalt meie maad ründab ja õhku kosutab, toimus Nõmme Kalju naiskonna igakevadine hooaja ettevalmistuslaager. Sel korral oli toimumiskohaks ei miski muu, kui kodune Hiiu staadion.

Laagri plaan nägi ette kaks korda päevas trenne nelja päeva jooksul, millest üks oli tehnikatrenn ning teine mänguline, mis tipnes sõprusmänguga tugevate vastaste vastu. Kui laager neljapäeva hommikul algas, oli rõõm märgata, et enamus, kes olid oodatud, olidki kohal ning vähesed, kes logistiliste probleemide või töö tõttu tööpäevadel tulla ei saanud, leidsid võimaluse meiega ühineda nädalavahetusel. Kuid oli ka eriti agaraid, kes jõudsid tööle, trenni ja lastele lasteaeda järgi või treeningute vahepeal matemaatikat tudeerida. Samuti tuleb tänada Tuulit ja Teelet ning nende perekondi, kes said kaugemalt saabunud sõbrannasid enda juurde öömajale võtta. Ja ehkki trennid väsitasid korralikult, jätkus mõnedel särtsu koos kinos käia, Stereosse sööma minna ja lõputuna tunduvaid tüdrukute muljeid vahetada.
Treener Gunnar üritas igati edastada oma teadmisi ning võis ka vahetevahel märgata, et tema õpetused ei jookse liiva. Tema kiituseks tuleb öelda, et ta proovib paindlik olla, nii palju kui tema tõekspidamised seda lubavad ning ei käitu autoritaarselt, sest selline meetod kahjuks häid tulemusi ei tooda.
Neljapäeva hommikune trenn pani meid kohe käima mänguga. Kohal oli 18 mängijat ning kahjuks leidis aset ka üks vigastus. Õhtune trenn oli nagu viimased kolm kuud ikka, Pirital pesitsevas judoklubis Ookami. Meie "õnneks" olid noored judo viljelejad koolivaheajal ning treener Rain sai mõnuga naiskonnale sellist mahvi anda, et me seda ikka pikalt mäletaks! Aga väga mõnus on see valu, mis paneb oigama iga äkilise liigutuse peale ja avastama uusi lihaseid oma kehas. Reedene hommik tervitas meid taas mängulise treeninguga Hiiul ning 17 naisega musta-valges Adidase vormis. Mängu eesmärk oli hoida palli ja vahetada sagedasi sööte ning võtta õhust tulevat palli võimalikult puhtalt maha. Õhtune treening tähendas taas portsu tehnilistest teadmistest a`la Kure ning erinevatest mängulistest elementidest ning sama tegevus jätkus laupäevahommikuses varajases kohtingus Hiiu staadionil. Õhtune treening kujunes mitmekesiseks – naiskonnale tuli soojendust tegema judokas Aleksei Budõlin. Mõned vahvad Nõmme Kalju fännidest ja asjaarmastajatest noormehed tulid meie treeningule kaasa elama ning ühtviisi said nendest ka meie mängukaaslased palliplatsil, hoides mängutempo piisavalt intensiivsena. Pühapäevane hommik lubas meie tuikavatel lihastel kauem voodis puhata ning uueks kokkusaamis ajaks oli nagu ikka sõprusmängude puhul, 16.30 Hiiul. Seekordseks vastaseks oli hoopis teisest puust ja masti jalgpallilembene seltskond. Eesti judotäht Aleksei Budõlin ning tema treenitavad judojuuniorid, kuid ka mitmed endised judokad võtsid rõõmuga vastu meie väljakutse. Noormehi tuleb kiita, et nad ei murdnud maha ühtegi neiut, näitasid meile hulganisti kavalaid ja osavaid triblamisi ning ei teinud lihtsalt suurt skoori, vaid üritasid asja põnevaks ja ilusaks muuta. Usun, et „keel vestil“ oli mängu lõppedes mõlemal poolel, ka kõlas mõlemast leerist soov ettevõtmist peagi korrata. Lõpuskooriks jäi 0:5 ning loodetavasti ei tundnud keegi end ahistatuna. Väravavaht Maarit tegi vapustavaid väljasööste ajades noormehed nii mõnigi kord lausa ahastusse, Katre suutis ründeliinis ennast täiesti kehtestada, Tuuli tegi vasakul äärel triblamisi ja kaitseliin pidurdas lõputuid pealetunge, püüdlikult ja toetavalt tegutses terve naispere. Naiskonna mängu kohta saab öelda, et me läksime kõrgendatud tempoga kaasa ja suutsime anda oma kaaslastele tihedaid sööte ja teha vaheltlõikeid ning mitu täiesti arvestatavat läbimurret vastaste värava alla.
Kokkuvõttes võib treeninglaagriga rahule jääda, seda nii rohke osalejate arvu kui treeningute sisu poolest.
Selle nädala kolmapäeval on meil veel üks proovieksam enne hooaja starti, kohtumine Levadia naiskonnaga Hiiul kell 20.00. Kõigil on võimalus tulla uudistama ja meile kaasa elama!
 
Kokkuvõtte vahendas Ilona Toots

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 6 6 0 0 23:1 18
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 6 4 1 1 14:7 13
3 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 6 4 0 2 12:7 12
4 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 6 3 2 1 12:8 11
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 6 2 2 2 9:5 8
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 6 2 0 4 8:19 6
7 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 6 1 3 2 8:11 6
8 JK Narva Trans JK Narva Trans 6 1 1 4 7:20 4
9 FC Nõmme United FC Nõmme United 6 1 1 4 3:10 4
10 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 6 1 0 5 6:14 3

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023