Kalju naiskond purustas Vändra Vapruse

Kalju neiud lõid Vändra Vaprusele kuus vastuseta jäänud väravat. Võit oli seda väärtuslikum, et tänu sellele suurenes kahe vastamisis olnud naiskonna vahe turniiritabelis ühelt punktilt neljale ning jätkuvalt hoitakse teist kohta jäädes liidrist FC Flora II-st maha kahe silmaga. Sündmusi vahendab taaskord naiskonna kapten Ilona Toots.

Läinud pühapäeval kohtus Nõmme Kalju naiskond Vändra JK Vapruse naiskonnaga nende koduväljakul. Vändra on selline vastane, kellelt võib oodata tõsist vastuhakku ja nii see ka oli. Eelmises ringis Hiiul mängides jäi tulemuseks 2:0 Nõmme Kalju kasuks, kuid Esiliiga ootamatud võidud-kaotused-viigid olid tabeliseisu kujundanud nii, et enne käesolevat mängu hoidsime me tabelis Flora II järel teist kohta vaid ühepunktilise edumaaga Vändra ees ning oli selge, et nad ihkavad meie skalpi.

Nõmme Kalju naiskonna jaoks oli see erakordne kogemus seetõttu, et mäng toimus murul ja eelnevalt trenni vastaval pinnasel meil teha polnud õnnestunud. Milline on palli põrge ja kiirus kui veel lisaks assisteerivad peenike vihm ja keerutav tuul, sai meie neidudele küllaltki ruttu selgeks ning kuigi koperdamisi tuli ette – saime hakkama! Treeneri näpunäidetele kohaselt alustasime mängu ühesuguse skeemiga ning peale mõningat sisseelamist muutsime asetust, et omada suuremat ründevõimekust. Tüdrukud olid tõepoolest tublid ja läksid aktiivselt vangerdustega kaasa. Esimene värav tuli küll vastase kaitsja eksimusest, kuid murdis jää ja edasi olime me oma sõiduvees. Küllaltki paljuütlev on see, et väravavaht Maarit sai vaid kahel korral palli püüda ning väljalööke sooritada, samal ajal kui meie tekitasime Vändra värava all tõelised talgud. Kaljukad tekitasid järjest ohtlikke olukordi vastaste kastis: Liisi oma teravate peale- ja nurgalöökidega, Sigrit suurepäraste tsenderdustega, Sirle osavate triblamistega ja ka teised oma panusega. Vastaste väravavaht oli palli omaksvõtmisel mitmel puhul hädas ja nii juhtuski, et ühe värava puhul pudenes see tal väravajoonel sülest ning Katrin, kes asus läheduses (ilmselt liiga parim väravakütt) viis palli praktiliselt koos puurilukuga väravasse. Ja tühja neist poristest põlvedest, kui terve naiskond hõiskab ning rõõmustab! Seekord oli tegemist pigem tööväravatega ja esteetilist ilu oli vähevõitu, aga küll see tuleb. Väravad said oma nimele Katrin Tuse (2), Sirle Romanenko, Kadre Päri ja Sigrit Järvamägi ning ühel juhul oli tegemist vastaste omaväravaga. Isiklikult mulle jättis väga soliidse mulje kohtunik, kes ei laskunud vaidlustesse ega allunud mõjutamisele.

Enne mängu omas meie noor treener hooletust visata õhku sellise lubaduse, et kui naiskond lööb vastasele viis väravat, sooritab ta mängujärgselt rinnuli libistamise murul. Oleks te näinud ta ilmet, kui saabuski see kurjakuulutav värav. Aga meest sõnast, härga sarvest ning veel üks rõõmus porine tegelane oli meie bussis!
  
Vändras käis 15 naiskonna mängijat, kes kõik said oma järje saabudes platsile lipata ning ennast heast küljest näidata. Vändras käisid Maarit, Marika, Sirle, Rage, Kadre, Teele, Saara, Tuuli, Liisi, Merilin, Sigrit, Katrin, Kristiina, Liisa, Ilona ning treener Anders.

Ja muidugi täname Kadarbiku talu, kes meid Vändrasse ja tagasi toimetas!

Tänu kohalikele aktivistidele on mängu esimesest poolajast võimalik vaadata videokokkuvõtet – http://www.youtube.com/watch?v=p0rmYJy5yvI

Järgmine mäng on Nõmme Kalju naiskonnal 4. juulil Pärnus kell 14.00, kui seistakse silmitsi Pärnu JK II-ga.

Foto: Artur Raiendik (arhiiv).


JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 7 7 0 0 25:2 21
2 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 7 5 0 2 15:8 15
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 6 4 1 1 14:7 13
4 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 7 3 2 2 13:11 11
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 6 2 2 2 9:5 8
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 6 2 0 4 8:19 6
7 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 7 1 3 3 9:13 6
8 JK Narva Trans JK Narva Trans 6 1 1 4 7:20 4
9 FC Nõmme United FC Nõmme United 6 1 1 4 3:10 4
10 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 6 1 0 5 6:14 3

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023