Kalju naiskond läheb uue hooajale vastu optimistlikult!

Tänavune jalgpallihooaeg on juba mõnda aega läbi ja Nõmme Kalju naiskonnal on aeg kokkuvõtteid teha. Puhata ja järgmiseks hooajaks uusi sihte seada.

Aasta algus tõi kogu eesti naiste jalgpallile uuenduse: rahvuskoondise briti alamatest peatreenerite Keith Boanase ja Peter McGoverni näol. Kuigi esialgsed kõhklused olid suured, siis peagi hakkas uus süsteem normaalselt tööle. Suurt rõõmu tõi Nõmme Kaljule  see, et U17 koondisesse kuulus klubist korraga 3 kandidaati: Tuuli Pungas, Rage Hindrimäe ja Kadre Päri; ning U19 koondisesse 2 valitut: Liisi Sakala ja Kadre Päri. On alust loota, et veel vähemalt kaks neiut on järgmisel hooajal võimelised pääsema U17 koondisesse ja kõigil neil on ühel päeval head võimalused esindada Eestit ka täiskasvanute koondises. Kuid loomulikult ei tohi maha kanda ka teisi auahneid naiskonna mängijaid.
 
Uus süsteem tähendab ka seda, et endisest kaheksast naiskonnast jääb Meistriliigasse uuel hooajal vaid 6 ning see asetab naiskonnale, tema treeneritele ning ka klubile teatava pinge. Ehkki sel aastal pingutati tõsiselt, siis uut hooaega alustab Nõmme Kalju naiskond siiski Esiliigas. Oma osa mängis siin mitmekordne treenerite vahetus ja sellega seonduv motivatsioonilangus.
Kui 2008.a. hooaja keskel sai naiskonna peatreeneriks Ken Müür, siis see tähendas täiesti uut algust naiskonnale. Treeningud muutusid tõsisemaks ja usaldus treeneri vastu oli suurem. Paraku, niisama ootamatult, kui oli eelpoolmainitud treeneri tulek, oli ka tema lahkumine. Uued väljakutsed meelitasid toreda ja võimeka treeneri juba varakevadel Austraaliasse. Inertsist püüdis naiskond küll edasi minna, kuid mõne aja pärast saabus ikkagi motivatsioonilangus. Ja kuigi abikäe ulatas EVL-i eestvedaja Gunnar Kure, siiski ei suutnud naiskond ja asendusmees leida ühist keelt. Koostöö vindus ja viis naiskonna täieliku kollapsini suvises mängus Pärnuga, mis kaotati hävitavalt 0:19!
Suvine mängupaus ei toonud leevendust ja mõnda aega toimis naiskond lausa treenerita. Tuleb tunnustada naiskonna liikmeid: Kristiinat, Katret, Merilini, Sirlet, Liisit, Marikat, Tuulit, Teelet, Saarat, Raget, Kadret, Maaritit, Sandrat, Mariat, Kerlit, Ullit, Liisat, Katrinit ja Ilonat ning uusi liitunuid Tiiut, Kärti, Ragnet, Kairet, ja paljusid teisi, kes ei lasknud end tõsistest raskustest heidutada ja lootsid, et klubi juhatus leiab kiiresti uue treeneri ning naiskond jätkab oma armastatud alal. Ning ootused täitusidki! Noor ja aktiivne treener Anders Süvari, kel kogemusi aastatetagusest Flora naiskonna juhendamisest, võttis entusiastlikult naiskonna juhendamise enda kanda. Asja tegi paremaks seegi, et teda aitas treeningute koostamisel ja korraldamisel kergejõustikutreenerist sõber Erik Uudevald. Tuleb tunnistada, et koostöö polnud alguses sugugi kerge ja usalduse loomine võttis tublisti aega. Kuid nüüd, hooaja lõpul, võib julgelt väita, et Nõmme Kalju naiskonna näol on tegemist kokkuhoidva ja emotsionaalselt tugeva naiskonnaga. Eriline on Kalju naiskonna juures vast mängijate märgatav vanusevahe (16-34), tõsine treeningutele pühendumine ja äärmine südamlikkus. Millest räägib ka fakt, et hooaja jooksul ei olnud ühtegi ülejooksikut. Loodetavasti jätkub selline positiivsus ka uuel hooajal.
 
Hooaja lõpp kujunes naiskonnale eriti pingeliseks ja põnevaks. Meistriliiga viimane mäng tähendas kohtumist pideva rivaali, Kuressaare naiskonnaga, kellega jagati kogu hooaja vältel tabeli lõpuosa. Mäng võideti tulemusega 4:1. See oli omamoodi murdemoment, sest mida edasi hooaja lõpu poole, seda paremini hakkas naiskonna koostöö klappima: järgiti uut mängujoonist ja tegutseti julgemalt. Ees ootasid üleminekumängud. Esimene vastane oli taas Kuressaare, keda mindi juba kindlalt võitma. Ja ehkki võit tuli koju, ei olnud siiski meeldiv näha vastaseid nii murtuna. Edasi seisis ees kõige olulisem mäng Tartu naiskonnaga, kes oli meist küll tugevam, ent Kaljule siiski jõukohane vastane. Ülipingelises mängus suutis Tartu naiskond kasutada ära oma kogemusi ning Nõmme Kalju peataolekut ja võita kohtumine 2:0. Kuigi kaotus ja pettumus olid valusad, tõestas naiskond endale ja fännidele, et ollakse õigel teel. Seda kinnitas ka rahvuskoondise peatreener Peter, kes pidas naiskonnal külas viibides innustava kõne ning väljendas täielikku toetust Kalju  naiskonnale ja treenerile.
 
Hooaja jooksul osales naiskond lisaks Meistriliiga turniirile ka Eesti karikavõistlustel, kus jõuti veerandfinaali. Esimeses ringis alistati Tallinna FC Flora II 8:0 ning teises ringis jäädi 0:1 alla JK Tallinna Kalevile. Suve keskel korraldati ka laager, mis paraku toimus kodusel Hiiu staadionil piiratud ressurssidega ega olnud seetõttu eriti edukas.
 
Kuna uus aasta on tulemas keeruline kõigile, siis praegu on raske ette näha soojamaa laagreid. Kuid Eesti-siseselt on naiskonnal plaanis kindlasti kevadine või suvine treeninglaager. Samuti loodetakse jätkuvalt heade sponsorite abile, et sõita sõprusmängudele või turniiridele põhjanaabrite juurde Soome, aga ka algaval hooajal uutesse sihtkohtadesse Narva ja Kohtla-Järvele. Lähim eesmärk on Aastalõputurniir. Pärast seda aga antakse vägev avapauk ning algab tõsine ja väga professionaalne ettevalmistus uueks hooajaks, sest Nõmme Kalju naiskonna eesmärk on ei vähem ega rohkem, kui võita Esiliiga ja naasta Meistriliigasse.
 
 
Mõtteid vahendas Ilona Toots

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 6 6 0 0 23:1 18
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 6 4 1 1 14:7 13
3 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 6 4 0 2 12:7 12
4 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 6 3 2 1 12:8 11
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 6 2 2 2 9:5 8
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 6 2 0 4 8:19 6
7 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 6 1 3 2 8:11 6
8 JK Narva Trans JK Narva Trans 6 1 1 4 7:20 4
9 FC Nõmme United FC Nõmme United 6 1 1 4 3:10 4
10 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 6 1 0 5 6:14 3

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023