Kalju naised purustasid FC Kuressaare

Üheksakesi mänginud saarlastest polnud Nõmme neidudele vastast. Ülejäänud pühapäevastes kohtumistes pidid Kalju teine ja kolmas meeskond vastu võtma kaotused.

Nõmme Kalju naiskond sõitis pühapäeval külla FC Kuressaarele ja naasis hävitava 0:11 võiduga. Õigluse huvides olgu öeldud, et Kuresaare eest tuli väljakule vaid üheksa mängijat. Kalju eest lõi viis väravat Katrin Tuse (3., 37., 50., 58., 88. min), kübaratrikiga sai hakkama Liisi Sakala (27., 53., 61. min), kaks väravat lisas Sirle Romanenko (25. ja 42. min) ning üks tabamus kirjutati 86. minutil Ragne Hindrimäe nimele.

Naiskonna Saaremaal käigust teeb ülevaate Ilona Toots: „Sõit Saaremaale oli naiskonna jaoks hoolimata ponnistustest mängule tõsiselt keskenduda siiski pingevaba – on ju FC Kuressaare Esiliiga tabeli lõpukoha hoidja. Mitte ühtegi vastast ei tohi aga alahinnata! Kahjuks ei olnud Kuressaare neidudel võimalust oma kõiki võimeid avada, sest neid oli kohal vaid üheksa. Hoolimata sellest osutasid nad siiski südi vastupanu.

Seekord käis meie jaks ja jõud igas mänguelemendis vastastest üle ning reaalseid võimalusi neil meie värava all ei tekkinudki. Tubli mängu näitas Katrin Tuse, kes oskas olla õigel ajal õiges kohas ning sai ka 5 väravat enda nimele. Samuti skoorisid Liisi Sakala (3), Sirle Romanenko (2), Ragne Hindrimäe (1).
 
Ka selline mängukogemus tuleb kasuks, sest meil tekkis võimalus katsetada teistlaadi, ründavamat asetust, kombineerida rünnakutega ning rohkem liigutada palli. Õnneks jäid ka kõik terveks, kui mitte lugeda muhke ja sinikaid.”
 
“Sellega on ka avaring omavahelistes kohtumistes naiste Esiliigas läbi. Tuleval pühapäeval on Nõmme Kalju neiud-naised mängust priid ning siis hakkab uus mängudering uue hooga pihta. Nagu ka eelmine kord, tuleb meile esimesena vastu FC Flora, kelle järel hoiame hetkel tabelis teist kohta. Huvitav tendents on see, et nii Flora kui Pärnu duubelnaiskonnad, kes on tänu Meistriliigas pallivatele ematiimidele tugevad ja pika pingiga võistkonnad, toovad tingimata Nõmme Kalju vastu platsile oma Meistriliiga mängijad. See võib tähendada vaid üht- me oleme nende jaoks tõsiseks oponendiks järgmisel hooajal kui taas Meistriliigaga liitume,” lisab Ilona tulevikku vaadates.

Samal ajal kui naiskond mängis FC Kuresaarega, kohtusid Hiiu staadionil Nõmme Kalju II ja Tallinna FC Atletik. See mäng lõppes kahjuks külaliste 1:3 võiduga, Kalju ainsa värava lõi 17. minutil Marek Mäekala. Õhtuses mängus võõrustas Kalju III Hiiul FC Toompea 1994 võistkonda ning pidi tunnistama vastaste 0:3 paremust.

Foto: Artur Raiendik

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 FC Nõmme United FC Nõmme United 0 0 0 0 0:0 0
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 0 0 0 0 0:0 0
3 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 0 0 0 0 0:0 0
4 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 0 0 0 0 0:0 0
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 0 0 0 0 0:0 0
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 0 0 0 0 0:0 0
7 JK Narva Trans JK Narva Trans 0 0 0 0 0:0 0
8 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 0 0 0 0 0:0 0
9 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 0 0 0 0 0:0 0
10 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 0 0 0 0 0:0 0

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023