Kalju avas Meistriliigas võiduarve

Nõmme Kalju teenis Meistriliiga teisest voorust hooaja esimese võidu, kui Tallinna Kalev alistati võõrsil 2:1. Hooaja avamängus küll napilt Florale alla jäänuna ei lasknud Kalju end teises voorus enam üllatada ning Andrus Miti ning Martin Hurda väravad tõid esimesed punktid Hiiule.

Kalevi keskstaadionil toimunud mängu asus Kalju mõnusa publikuhulga ees juhtima juba 22. minutil, kui enda teenitud penalti realiseeris kindlalt Andrus Mitt, kellele oli see selle hooaja esimene värav.

Kolm minutit hiljem saatis mänguvahendi Kalevi võrku Martin Hurt, kes realiseeris Murilo Maccari pool löök-söödu. Neliteist minutit hiljem oli aeg ka Kalevil saada oma viis minutit kuulsust, kui väravaga vastas Edwin Stüf.

Teisel poolajal oli aktiivsemaks pooleks jällegi külalismeeskond, kellel tekkis päris palju poolvõimalusi, kuid väravat ei suutnud lüüa ei Felipe Nunes, Janar Tükk ega ka Martin Hurt.

"Me mängisime täna hästi esimesel poolajal ning lõime seal ka kaks väravat, teisel poolajal oli meil aga rohkem väravalöömis võimalusi, kuid seal me ei löönud ära," kommenteeris mängu peatreener Getulio.

"Kui võrrelda nüüd esimest ja teist mängu siis on näha progressi. Meie mäng on muutunud paremaks ning mis kõige tähtsam, mehed hakkavad terveks saama," lõpetas positiivse noodiga brasiilane.

JK Tallinna Kalev – Nõmme JK Kalju 1:2 (1:2)
39. Edwin Stüf – 22. pen. Andrus Mitt, 25. Martin Hurt

Hoiatused: 26. Vahur Vahtramäe
Mänguolud: +4, pilves sademeteta ilm, kerge tuul. Kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 230
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Ülo Kikas, Martin Lember

JK Tallinna Kalev: 1-Janno Hermanson, 2-Taavi Viikna, 3-Aleksei Savitski, 4-Vladislav Tšurilkin, 5-Aleksandr Karpõtšev (79. 15-Mait Nõmme), 6-Henri Külm, 7-Rasmus Tomson, 8-Vahur Vahtramäe, 9-Reimo Oja, 10-Christian Kõrtsmik, 11-Edwin Stüf (65. 17-Vahur Kiis).
Varus: 14-Jesper Veber, 15-Mait Nõmme, 16-Juri Tiismann, 17-Vahur Kiis, 18-Mati Lember, 19-Priidu Ahven, 33-Mart Kaljuste.

JK Kalju: 31-Rene Kaas, 8-Alan Arruda, 25-Martin Hurt, 7-Marcio Pimentel, 28-Jevgeni Novikov, 5-Felipe Nunes, 18-Sergei Terehhov, 21-Aleksander Saharov, 17-Andrus Mitt (70. 6-Liivo Leetma), 16-Murilo Maccari, 19-Miroslav Rõškevitš (63. 14-Janar Tükk).
Varus: 1-Daniil Savitski, 6-Liivo Leetma, 14-Janar Tükk, 4-Risto Kägo, 27-Anti Kõlu, 26-Sami-Sander Kivi.