JK Nõmme „Kalju” uue hooaja künnisel

Eeloleval laupäeval, 5. märtsil alustab Nõmme JK „Kalju” taas uut hooaega. „Kalju” esindusmeeskonna esimene vastane on valitsev Eesti meister Tallinna FC „Flora”. Enne uue hooaja algust pöördumegi JK „Kalju” presidendi Kuno Tehva poole, et pärida, kuidas on „Kalju” põhikoosseis uueks hooajaks valmistunud.

Kuno Tehva,  millise eesmärgi on JK „Kalju” juhatus seadnud esindusmeeskonnale algaval hooajal? Neli aastat tagasi, Meistriliigasse tõustes, teatasid Nõmme JK „Kalju” eestvedajad, et klubi tahab viie aastaga tulla Eesti meistriks.  JK „Kalju” juhatus on viimasel ajal muutnud paljuski oma spordipoliitikat ja tõekspidamisi, mis peaksid tagama edukuse. Kas algava hooaja künnisel saab öelda, et JK „Kalju” on valmis heitlema nüüd kõige kõrgema koha eest?
       Kuno Tehva: Oleme usaldanud Nõmme „Kalju” esindusmeeskonna komplekteerimise  treenerite pärusmaaks, kelleks on kogenud mehed Igor Prins, Fredo Getulio Aurelio ja klubi spordidirektor Sergei Terehhov. Juhatus on loomulikult nõu ja jõuga abiks, aga eelkõige on juhatuse töö siiski leida klubile toetajaid, sponsoreid ja võimalusi selleks, et klubi esindusmeeskond treenerite poolt soovitud koosseisuga platsile tuleks. Toonane viie aasta plaan on endiselt jõus. Eesmärgid sporditegemisel ei saagi olla madalamad kui võit. Seega läheme kindlasti medaleid jahtima. Seda, kas klubi selleks valmis on, näitab aeg. Kindlasti oleks võinud meeskonna komplekteerimine toimuda oluliselt varem, sest kokkumänguks jäi meil aega üpris napiks. Usun siiski, et kogenud peatreener Igor Prins suudab selle pilli ilusasti häälde seadistada.”
 
      
        Klubi eelarve pole teatavasti eelmise hooajaga võrreldes eriti suurenenud. Kas see võimaldab siiski esindusmeeskonnal oma eesmärke teostada? On siin mingeid vangerdusvõimalusi?
         Siin on presidendi arvamus kainelt analüüsiv:
„Eelarve on iga spordiklubi kõige suurem mure. Nõmme JK „Kalju” eelarve on võrreldes eelmise aastaga natukene suurenenud, kuid samas oleme suutnud teiselt poolt kulutusi oluliselt vähendada. Eks me sellise optimeerimise ja teadliku kärpimisega oleme jõudnud eelarvega mõistlikkuse piirini, kus eesmärgid on veel teostatavad ja kulud vastuvõetavad. Nõmme „Kaljul” on hea meel tõdeda, et vaatamata masust räsitud ajale on klubile tulnud juurde uusi toetajaid, kes usuvad, et üks iseseisev spordiklubi väärib enam tähelepanu ja toetust, et oma tõsiseid eesmärke teostada. Kui meid saadab hooajal edu, siis on see kindlasti paljustki just tänu meie headele toetajatele.”

 
       Kes on algaval hooajal JK „Kalju” esindusmeeskonna võtmemängijad, kellele peatreener Igor Prins võib panustada? Teeb ju JK „Kalju” esindusmeeskonnas ka uuel hooajal kaasa mitu uut mängijat. Ajakirjanduses on isegi mainitud, et JK „Kalju” on muutumas Eesti „Chelseaks”. Meeskonnaga on liitunud endised koondislased Kristen Viikmäe ja Tarmo Neemelo, Jaapanist pärit poolkaitsja Hiroyuki Mitsuyama, samuti Soome keskpoolkaitsja Kaarlo Rantanen jt. Viimati oli Soome Iltalehtis isegi juttu, et Nõmme JK „Kaljuga” võib koguni liituda Soome kuulsaim ründetäht Jari Litmanen, kes pallib praegu veel FC Lahtis, kuid ei plaani tulevikus selles klubis enam jätkata. Kuidas sujub meeskonna kokkumäng?
         Kuno Tehva
: „Ma arvan, et Nõmme „Kalju” võtmemängijateks on terve meeskond ja kogenud treenerid. Ma usun, et oleme suutnud komplekteerida väga ühtlase koosseisuga esindusmeeskonna. Ei tahaks küll kedagi eraldi välja tuua, sest kõigil on võimalus oma oskustega igas erinevas mängus selle saatuse ”Kalju” kasuks pöörata. Arvan, et „Kalju” esindusmeeskond pole nii tasakaalus kunagi varem olnud ja kodupublik näeb kindlasti sellel hooajal ilusat ning nauditavat jalgpalli. Seda ma luban! Kui veel korra tagasi tulla meedias käsitletud info juurde, kus mainitakse „Kalju” võimalikku muutumist “Chelseaks”, siis arvan, et sellisel väitel pole mingit tõsist alust. Nõmme „Kalju” pole ühe rikka inimese kallis hobi. Nõmme „Kalju” on klubi, millel on oma selge identiteet. Nõmme  „Kaljul” on tugevad partnerid ja üheskoos klubi juhtkonna, meeskonna, toetajate ja fännidega soovib klubi jalgpallis tippu jõuda. Me ei taha olla suurim klubi Eestis, aga me tahame olla kvaliteetseim klubi Tallinnas!”

         Kuno Tehva, millise optimistliku sõnumiga pöörduksite Nõmme JK „Kalju” fännide poole? Milline on klubi presidendi silmis ideaalne meeskonna algkoosseis kohe startival hooajal. Koosseis, mis tooks staadionile täismaja ja sisendaks lootusi meistritiitlile või vähemalt medalitele?
         „Minu sõnum on väga lihtne. Tulge „Kaljule” appi, sest ainult koos suudame midagi tõsist korda saata ja unistused reaalseks muuta! Seda nii fännid, head Nõmme spordisõbrad, Tallinna elanikud ja ametnikud, sponsorid, toetajad, jalgpallurid, treenerid, lapsed ja lapsevanemad…
          Algkoosseis, ükskõik milline ta ka hooaja esimeses mängus on, annab endast „Kalju” särkides kindlasti maksimumi, et tulemus kõiki südamest rõõmustaks ja just selline algkoosseis on ilmselt ka pilgeni täidetud tribüünidele meelepärane.”

       Nõmme JK ”Kalju” pidas oma viimase kontrollmängu enne uue hooaja algust võõrsil Riia „Skontoga”. „Kalju” võitis küll poolaja 1:0, kuid kaotas mängu 2:5. Kuno Tehva, millise hinnangu annate mängule ja kuidas on „Kalju” oluliselt uuenenud koosseis kokku sulanud? Kas avakohtumine Tallinna FC „Floraga” annab alust optimismile?
      „Kuna mul oli au seda kohtumist Läti meistritega Riias vahetult vaadata, siis võin üldiselt öelda, et sellest mängust saime nii positiivseid kui negatiivseid tükikesi oma “puzzle” kokkupanemiseks. Esimesed 70 minutit näitasime kindlasti sellist mängu, mis on tulevasele  tiitlipretendendile vääriline. Aga pärast seda, kui „Kalju” treenerid tegid mitmeid vahetusi, andsime initsiatiivi ja vastane suutis kolmest penaltist võidu noppida. Kui nüüd rääkida Tallinna FC „Florast”, siis ma usun, et esimeses mängus on just nemad favoriidid, sest meistermeeskond on püsinud koos ja kokkumäng on neil kindlasti hea. Samas olen ka „Kalju” treenerite ja mängijate võimetes kindel ja usun, et „Kaljus” ei ole täna kedagi, kes ei usuks meie võidu võimalustesse. Mõned päevad on veel siiski aega esimese mänguni FC „Floraga” ja ma olen veendunud, et Igor Prins keerab kõik logisevad mutrid kenasti kinni. Seega, mina isiklikult olen küll optimistlik ja usun siiralt, et „Kalju” võib hooaega alustada meie jaoks positiivse tulemusega. Eriti siis, kui kõik Nõmme spordisõbrad meile staadionile kaasa elama tulevad!”
     Laupäevases Meistriliiga avavoorus on vastamisi Nõmme JK „Kalju”- Tallinna FC „Flora”, Tartu JK „Tammeka”- Paide linnameeskond, FC Viljandi-Narva JK „Trans”, JK Sillamäe  „Kalev”- FC Kuressaare ja Tallinna FC „Levadia” – Lasnamäe FC „Ajax”. Avavooru keskne mäng on seega vaieldamatult Nõmme JK „Kalju” ja Tallinna FC „Flora” vastasseis – valitsev Eesti meister ja ilmselt alanud hooaja üks kõige atraktiivseim klubi – Nõmme JK „Kalju”. Ilmselt huvitab paljusid jalgpallisõpru seegi, kuidas suudab meistermeeskond ülipingelisest Superkarikafinaalist taastuda. Nõmme JK „Kalju” mäng Tallinna FC „Floraga” algab Sportland Arenal kell 14 ja mängust teeb otseülekande ka TV6.

Intervjuu vahendas Anton Siht

.

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 13 10 2 1 32:4 32
2 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 13 8 1 4 21:12 25
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 11 7 3 1 25:11 24
4 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 13 6 4 3 24:17 22
5 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 13 4 3 6 14:20 15
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 11 3 3 5 16:25 12
7 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 11 3 3 5 13:14 12
8 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 11 3 2 6 10:18 11
9 JK Narva Trans JK Narva Trans 11 1 3 7 9:30 6
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 11 1 2 8 5:18 5

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023