Jalgpallijuttu Nõmme Kalju peatreeneri Igor Prinsiga

Eeloleval laupäeval, 11. juunil kohtub Nõmme Kalju kodusel Hiiu staadionil Meistriliiga 14. voorus Tallinna FC Levadia meeskonnaga. Meeskonnad asuvad tabelis kõrvuti: FC Levadia 28 punktiga teisel ja Nõmme Kalju 25 punktiga kolmandal kohal. Seega on ees printsipiaalne ja väga tähtis mäng. Avaldame peatreeneri mõned mõtted enne seda olulist kohtumist.

Igor Prins: „Seni võib hoolealustega rahule jääda.

Vajalikud punktid oleme võtnud. Tõsi, Paide Linnameeskonna ja FC Kuressaare vastu küll loovutasime punkte, kuid pead norgu lasta pole mõtet. Võin öelda, et üldmulje meeskonnast on hea. Suuri ärakukkumisi pole olnud. Mängijail jõudu ja tahtmist on! Kui küsite, kas hooaja eesmärk on endiselt kuldmedalid, siis vastan, et poole hooaja pealt me oma eesmärke ei muuda. Kindlasti saame paremaks muuta ründajate tegevust. Jätkame samade mängijatega. Vaja on vaid rünnakul rohkem teravust luua ja realiseerida enam väravavõimalusi.”

Peatreener arvas, et Hiiu staadioni kunstmurukate on ammu amortiseerunud ja vajab vahetamist. Täna on aga fakt, et seal tuleb meil endiselt oma kodumängud pidada. Loodame kõik uuele staadionile!

Küsimusele, keda ta meeskonnast esile tõstaks, vastas peatreener härrasmehelikult:

”Ei too esile kedagi. Süüdlasi pole vaja otsida! Vaja on stabiilsust ja rohkem mõtestatud kokkumängu.”

Peatreeneri arvamus konkurentidest oli diplomaatiline.

„Ühtegi vastast ei tohi alahinnata. Ühelegi mängule ei tohi vastu minna üleolevalt ega poole jõuga.”

Küsimusele, mida ta arvab Narva „Transi” kihlvedude probleemist ja kuidas peaks Eesti Jalgpalli Liit suhtuma sellesse, vastas „Kalju” peatreener kategooriliselt:

„See on lausa prostitutsioon! Eesti Jalgpalli Liit peaks suhtuma sellesse väga karmilt, kuid eelkõige on see ikkagi klubi sisene asi ja sellega tuleb kõvasti võidelda.”

Igor Prins on optimistlik ja ütleb, et koostöö abitreener Fredo Getulio Aurelioga laabub normaalselt, kuigi ta mõistab, et Getulio on väga hõivatud ka muude kohustustega. Veel avaldas ta arvamust, et „Kalju” fännid võiksid ja peaksid rohkem oma kodumeeskonda toetama, olema oma emotsioonides pisut kultuursemad, oma ühistegutsemist enam mõtestama ja ise endas selgusele jõudma.

Kas Eesti jalgpalli tase on tõusnud või langenud? Siin oli peatreeneri arvamus kaalutlev:

„ Arvan, et Eesti jalgpalli tase pole tõusnud, see on pigem muutunud ühtlasemaks. Koondise tase on aga tõusuteel. On vaja enam tõhustada tööd järelkasvuga, luua kindel ja toimiv struktuur.”

Mida arvab Igor Prins UEFA Euroopa Liiga mängudest? Peatreener:

„Euroopa Liiga mäng on teistsugune kui Eesti Meistriliiga kohtumine. Tuleb lihtsalt paremini mängida. Iga platsil viibiv mees peab sajaprotsendiliselt panustama. Peame oma mängukvaliteeti tublisti parandama. Ja alati peab ka pisut õnne olema! Vaatame aga ühte mängu korraga. Ja väga tähtis mäng ootabki meid juba eeloleval laupäeval, kus vastane on Tallinna FC Levadia. Sellesse mängu peab iga mees sajaprotsendiliselt panustama!”

Vestluse vahendas Anton Siht

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 20 16 3 1 48:8 51
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 19 10 7 2 38:21 37
3 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 20 10 6 4 34:22 36
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 20 10 2 8 30:22 32
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 19 5 6 8 23:24 21
6 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 20 5 5 10 23:38 20
7 JK Narva Trans JK Narva Trans 19 5 5 9 27:40 20
8 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 19 5 4 10 20:32 19
9 FC Kuressaare FC Kuressaare 19 4 7 8 22:35 19
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 19 2 5 12 12:35 11

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023