Ingemar Teever (Intervjuu)

Ingemar Teever räägib vigastusest taastumisest, uuesti treeningutega alustamisest ja paljust muust.

Kuidas on kulgenud su vigastusest taastumine? Mida on näidanud viimased testid?

Vigastusest taastumine on kulgenud üllatavalt kiiresti ja suhtelist hästi. Viimane uuring näitas,et kõik paraneb nii nagu peab ja märtsi algusesl uut uuringut tegema minnes peaks olema kõik korras.

Kas pead oma nii kiiret taastumist imeks või viis selleni usk ja suur soov tagasi jalgpalli naasta?

Eks usk ja soov uuesti jalgpalli mängima hakata oli suur ja  võib-olla sellepärast ongi kõik sujunud ilma probleemideta.Samas teadsin,et kuus kuud läheb parenemisega aega ja väga kiiremat taastumist ei lootnudki. On hea meel, et sain jaanuaris Kaljuga hooajaks ettevalmistumist alustada.

Mis moodi alustasid uuesti treenimist? Kuidas sa ennast taas palliväljakul tunned?

Uuesti treenimist alustasin varakult. Umbes kuu peale operatsiooni kui kael enam valu ei teinud, alustasin kergete jooksu- ja jõusaalitreeningutega. Detsembris hakkasin mängima Kalju rannapundiga saalijalgpalli ja jaanuaris alustasin siis koos põhivõistkonnaga ettevalmistumist hooajaks. Treeningutel hoidsin ennast algul ikka kergelt tagasi – kontakti- ja peamängu ei julgenud minna aga ülejäänud treeningprotsessi tegin korralikult kaasa. Tagasi väljakul olla on väga hea tunne, tahe ja motivatsioon on väga suured.

Millise hinnangu annad Tenerife treeninglaagrile?

Laager Tenerifes oli väga positiivne ja mõjus võistkonna sisekliimale hästi. Saime korralikult trenni teha ja mis kõige tähtsam – saime terve võistkonnaga koos olla, õppisime teineteist tundma. Seda oli meil väga vaja kuna uusi poisse on meie pundis väga palju. Samuti sai treener meist korraliku ülevaate ja meie temast. Pidasime ka kaks tugevat treeningmängu. Kokkuvõttes väga korda läinud treeningtsükkel.

Lõid FC Haka vastu Kalju viigivärava. Kirjelda olukorda, emotsioone?

Haka vastu olin esimest korda põhikoosseisus. Kohtumisega jäin rahule, sest eelnevad mängud ei olnud meil kõige paremini välja tulnud ja vajasime hädasti korralikku tulemust. Värav oli ilus – sain Tiagolt diagonaalsöödu, võtsin rinnaga palli maha ja lõin ühe puutega vasakusse nurka.Tunne oli mõnus,kuna olime jäänud esimesel minutil kaotusseisu ja hetk enne väravat oli vastastel kasutada 11m karistuslöök. Töötasime terve mängu kõvasti ja väärisime viiki. Mängisime nii nagu pidime ja ei andnud alla. Ise sain väga positiivse laengu sellest mängust ja väravast – oli tunne nagu oleksin löönud võiduvärava.

Alustasid laste treenimisega. Mida on sul neile anda ning mida neilt õppida?

Laste treenerina alustasin oktoobris, kuna ise veel jalgpalli mängida ei saanud ja Kalju pakkus mulle selle variandi välja ja mõtlesin, et miks mitte proovida. On huvitav näha väikeste poiste oskuste arengut ja seda, kuidas neile meeldib jalgpalli mängida. Eks proovin neile edasi anda oma teadmisi jalgpallist ja seda mida ise noorena trennides tegin. Nemad omakorda õpetavad mulle, et ei ole kerge olla treener… (naerab).

Osalesid oma treeninggrupiga esmakordselt turniiril. Kuidas jäid nende esitusega rahule ning mis kogemusi sa ise omandasid?

Turniiriga jäin rahule. Poistele oli see esimene tõsisem turniir ja kõik olid väga tublid. Eesmärki me endale ei seadnud. Tahtsime lihtsalt võita teisi Kalju võistkondi ja sellega saime ka hakkama. Ise kogesin seda, mida iga treener –  väljakul on olla palju kergem kui väljaku kõrval.

Mida arvad uutest Kaljuga liitunud mängijatest?

Uued poisid on tublid. Nad annavad võistkonnale ja treeningkvaliteedile kõvasti juurde. Kindlasti saavad nad hooaja jooksul veelgi paremaks ja on meile suureks abiks.

Mida sa arvad seni Kaljus toimunud muudatustest, Sergei Terehhovi asumisest spordidirektori ametikohale ning Karel Voolaiu liitumisest klubiga?

Sergei kohta nii palju, et meie jaoks on ta ikka mängija mitte spordidirektor. Kareli liitumisega on läinud treeningud põhjalikumaks ja professionaalsemaks, meilt nõutakse rohkem ja kõik on hetkel väga hea.

Kuidas hindad Kalju võimalusi 2010 hooajal?

Eestis mängides saab olla ainult üks eesmärk – võita kõik mis võimalik ja need ambitsioonid on ka Kaljul. Võimalused selle teostamiseks on Kaljul olemas ja usun, et sel aastal on meie fännidel rõõmustamiseks palju põhjust!

Kas mõne teise Eesti klubi hea pakkumine paneks sind mõtlema Nõmme Kaljust lahkumisele?

Eestis olles ma mujal mängimisele ei mõtle. Olen Kaljus väga rahul! Kui mulle siin ei meeldiks, mängiksin mujal. Tean, et Kaljust on räägitud kui naljapundist ja amatöörsatsist aga see ei vasta tõele ning sel aastal tõestame seda ka väljakul. See peaks olema  ikka väga hea pakkumine, mis paneks mind Kaljust lahkuma, välismaale minek on teine jutt.

Millal saad arstidelt lõpliku vastuse selle kohta, mis puudutab su mängijakarjääri jätkumist? Millal loodad Meistriliigas väljakule pääseda?

Kuna tegu oli tõsise traumaga siis lõpliku vastuse saamine võib mitmeid kordi edasi lükkuda aga ma olen positiivne. Meistriliigas väljakule tuleku jätan esialgu enda ja klubi teada.

Photo: Catherine Kõrtsmik

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 FC Nõmme United FC Nõmme United 0 0 0 0 0:0 0
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 0 0 0 0 0:0 0
3 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 0 0 0 0 0:0 0
4 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 0 0 0 0 0:0 0
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 0 0 0 0 0:0 0
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 0 0 0 0 0:0 0
7 JK Narva Trans JK Narva Trans 0 0 0 0 0:0 0
8 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 0 0 0 0 0:0 0
9 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 0 0 0 0 0:0 0
10 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 0 0 0 0 0:0 0

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023