Hooaeg 2010 kokkuvõte (lisatud hääletus)

Viskame pilgu lõppenud jalgpallihooajale ja valime Nõmme Kalju parimaid

ESINDUSMEESKOND

Oma kolmandal hooajal Eesti meistrivõistluste kõrgliigas saavutas Nõmme Kalju neljanda koha, kogudes 62 punkti, mis on kõrgseltskonnas oldud aastate parim tulemus. Hooaja peale löödi vastastele 59 väravat, samal ajal enda väravasse lasti 42 palli. Kalju tulemuslikum väravakütt oli Jüri Jevdokimov, kelle arvele kogunes 21 tabamust.

Nõmme Kalju jalgpallihooaega 2010 jäävad meenutama mitmed vangerdused, mis hooaja jooksul mängisid kaardid korduvalt ringi. Aastat alustati treeneriteduoga Getulio Aurelio ja Karel Voolaid. Peale esimest meistrivõistluste ringi tõusis Voolaid ka peatreeneri toolile. Sellel postil sai ta figureerida augusti lõpuni, kui tööd alustas Igor Prins.
Enim pakkus kõneainet spordimeediale võõrleegionäride tulek ja minek. Giovani Albani, Tiago Sala, Bruno Gomes, Adriel Ochoa ja Hiroyuki Mitsuyama lahkumise järel jäi nõmmekate pink üpriski lühikeseks. Mitsuyama debüüt Meistriliigas jäigi fännidel nägemata, mäletatavasti sai mees tõsise trauma hooaja eelses treeningkohtumises Tallinna Kaleviga, mis kulmineerus massikaklusega. Hooaja keskel siirdus välismaale ka Ingemar Teever.

Kindlasti kõige valusamad mälestused seostuvad Kaljul karikavõistlustega. Varakevadises vastasseisus FC Floraga kogeti uskumatut ebaõnne, kui arvulises ülekaalus mängides tuli tunnistada rohe-triibuliste paremust ja seda lisaajal.
Teine karikasarja mäng mida tahaks unustada on 4. septembri kohtumine Narva Transiga. Toona pidi Kalju tunnistama jällegi külaliste minimaalset paremust. Värava autoriks märgiti Maksim Bazjukin.

Hoolimata kõigist vintsutustest, mida Pantrid said hooaja vältel tunda, lõpetati aasta siiski väärikalt. Samuti võime leida palju positiivset millega on hea meenutada hooaega ja vaadata järgmisse.
Noorte esiletõus:
Jüri Jevdokimov, Ken Kallaste, Martin Tšegodajev, Tanel Võtti, Anti Kõlu olid mängijad, kes pidid raskuse enda õlule võtma ja tegid seda korralikult. Kindlasti saame nendest meestest veel palju kuulda.
Vajalikud kogemused:
Siin andsid kindlasti suure panuse Sergei Terehhov, Kert Kütt, Mikk Haavistu ja suvel Florast üle tulnud Oliver Konsa. Peale Daniil Savitski vigastust astus Kalju väravasuule Kert Kütt, kes tegi seda järjest ühtekokku 31-s kohtumises. Palju mänguaega said ka Haavistu ja Terehhov, kes osalesid vastavalt 30-s ja 33-s kõrgliiga kohtumises.

Häid kohtumisi pakkus Kalju kahel korral Levadia vastu, kelle tiitlivõimalustele tõmmati kriips peale viigimängudega juunis ja septembris. Aasta eelviimases kohtumises FC Floraga näidati sisu, kui suudeti viigistada mäng valitseva meistri vastu. Seda tehti  kahe väravalisest kaotusseisut, kus-juures teisel poolajal oli Floral raskusi palliga üle oma poole saamisel.
Hooaja rekordskoor pärineb juuli kuust, kui Kohtla-Järve Lootust võideti 6:0. Mäletatavasti eelmise aasta suurim võit oli 10:0, mil buldooser käis üle Paide Linnameeskonnast.
Hoolimata korduskohtumise kaotusest suudeti pakkuda ilus võit Balti liiga avavoorus FK Ventspilsi vastu. Mäletatavasti kaunistab Ventspilsi CV-d kõrgelt hinnatav saavutus, milleks on jõudmine UEFA Euroopa liiga alagrupi turniirile.

Hooaja võtab kokku Kalju spordidirektor Sergei Terehhov: Tänan kõiki inimesi, kes panustasid oma energiat sel raskel aastal Kaljusse. Hooajale võib panna rahuldava hinde. Peale välismaalaste lahkumist enamus meie poistest näitas ennast heast küljest ja Kalju suutis hoida 4. koha enda käes! Loomulikult tahtsime võidelda medalite eest, aga oleme ausad ja tunnistame, et tänasest koosseisust on pigistatud maksimum! Selleks, et järgmisel aastal võidelda medalite eest on meil  vaja juurde tuua  kogemusi ja kvaliteeti omavaid mängijaid. Teeme järeldused oma vigadest ja lähme järgmisesse aastasse oma ambitsioone ellu viima!

Pikaaegne "eestlane" Getulio Aurelio: Kalju lõpetas hooaja neljandal kohal ja omab endiselt võimalust mängida UEFA sarjas. Minu arvates ei olnud väga halb hooaeg, arvestades seda, et me kaotasime palju olulisi mängijaid ning oli probleeme ka vigastatutega. Alles jäänud mängijatel jagus usku, et teha korralik hooaja lõpp. Peale Igor Prinsi tulekut meil ei olnud kahjuks piisavalt aega, et asju veel paremini teha, tulles teadis ta mängijaid vaid nimepidi.
Nüüd on meil rohkem aega meeskond ette valmistada 2011 hooajaks. Teame millistele positsioonidele vajame mängijaid. Tahan tänada kõiki Kalju fänne, kes olid hooaja algusest kuni lõpuni meiega. Nad näitasid, et on tõelised fännid, mitte ei ole meeskonnaga ainult siis, kui läheb hästi, vaid toetavad ka rasketel aegadel.

NAISKOND

Lõppenud hooajal Esiliigas pallinud Nõmme Kalju naiskond saavutas teise koha ja tõusis järgmiseks aastaks Meistriliigasse. Iseseisvatest klubidest oldi parim ja kaotati liiga võitnud FC Florra II naiskonnale vaid kolme punktiga. Naiskonna ja ühtlasi kogu liiga parim väravakütt oli Katrin Tuse, kes kostitas vastaseid kokku 17-e tabamusega. Hooja teises pooles Soome mängima siirdunud Liisi Sakala arvele jäi 8 tabamust.

Naiskonna suurim võit pärineb mai kuust, kui FC Kuressaarele löödi 11 vastuseta väravat. Kalju naiskonda juhendas Anders Süvari.

NOORED

Põnevaima hooaja pakkusid 1996. aasta poisid, kes treener Martin Maasingu käe all saavutasid noorte meistrivõistlustel teise koha. Meistritiitel jäi vaid kahe silma kaugusele. Huvitava faktina võib ära märkida asjaolu, et sügisringis lubati endale lüüa vaid 3 väravat, samal ajal, kui viimaseks jäänud Levadia noored imesid koguni 91 palli oma võrku.
Maasingu kasvandikud osalesid lõppenud hooajal ka kahel rahvusvahelisel välisturniiril Soomes. Helsingi Cup-il saavutati tugevas konkurentsis 5-8 koht. Kõrgetasemelise turniiri võit rändas Brasiiliasse. Sellest Kalju noortegrupist murdsid paljud poisid omavanuste rahvuskoondisse.

Äramärkimist väärivad ka 2001-03 sündinud noored, keda treenib Kalju esindusmeeskonna kaitsetala Mikk Haavistu. Selle grupi aastasaldot jäävad meenutama mitmed karikad ja medalid poiste riiulitel. Tegemist on kiiremini areneva noortegrupiga Nõmme Kaljus.

NÕMME KALJU HÄÄLETUS 2010
Saada oma vastused meile e-maili teel: info@jkkalju.ee

Nõmme Kalju parim mängija 2010
Kes oli sinu arust Kalju parim mängumees lõppenud hooajal

Nõmme Kalju enim arenenud mängija 2010
Milline Kalju mängija näitas enim arengut lõppenud aastal

Nõmme Kalju parim kohtumine 2010
Millist Kalju mängu pead parimaks lõppenud aastal

Mida ootad Nõmme Kaljult uuel hooajal?
Millised on sinu ootused Kaljule jalgpallihooajal 2011

Naiskonna parim mängija 2010
Kes oli sinu arust naiskonna parim mängija lõppenud hooajal

Vastuseid ootame kuni tuleva esmaspäeva, 22. novembrini. Kõikide jalgpallisõprade vahel, kes ei pea paljuks vastata neile küsimustele, loosime välja 2 VIP kaarti hooajaks 2011.
VIP kaart tagab tasuta sissepääsu kõikidele Nõmme Kalju kodumängudele nii Meistriliigas, Karikas, Balti liigas ja UEFA kohtumistel.

Foto: Catherine Kõrtsmik

.

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 18 14 3 1 45:7 45
2 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 18 10 5 3 33:20 35
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 16 9 5 2 31:16 32
4 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 18 9 1 8 26:20 28
5 JK Narva Trans JK Narva Trans 16 5 3 8 22:34 18
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 16 4 5 7 20:31 17
7 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 16 4 4 8 20:22 16
8 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 18 4 4 10 20:36 16
9 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 16 4 4 8 16:27 16
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 16 2 4 10 10:30 10

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023