CityBee ja Nõmme Kalju liiguvad koos energiasäästlikuse poole

Nõmme Kalju jalgpalliklubi sõlmis sponsorlepingu sõidukijagamise ettevõttega CityBee. Lepingusõlmimine on üks samm selleni, et Nõmme Kalju saaks Eesti esimeseks süsinikuneutraalseks jalgpalliklubiks.


„CityBee ja Nõmme Kalju jagavad mitmeid ühiseid väärtusi – oleme mõlemad avatud uutele väljakutsetele, et astuda vastu status quo’le. Võttes arvesse Tallinna ja selle lähiümbruse liiklustihedust ning selle mõju keskkonnale, on oluline leida alternatiivseid liiklemisviise, mis aitavad kaasa süsiniku jalajälje vähendamisele, olles samas kasutajale mugavad ja taskukohased,“ sõnas CityBee Eesti juht Egert Kivisaar. Ta usub, et mobiilsusteenused on tulevik ning vajadus isikliku sõiduauto omamiseks järk-järgult väheneb.

Nõmme Kalju on Eesti esimene jalgpalliklubi, mille eesmärk on saada süsinikuneutraalseks. „Nõmmeka ja ajaloolise Nõmme jalgpalliklubi juhina pean oluliseks oma vanavanaisa ning Nõmme esimese linnapea Johannes Lindemanni nutikate algatuste jätkumist Nõmmel. Näiteks kehtestas meer omal ajal seaduse, et männimetsaga kaetud krundilt maamaksuna praktiliselt raha ei võetud ning kindlustas sellega rohelise metslinna säilimise. Koostöös CityBeega soovime nii Tallinnas kui ka mujal Eestis teha järgmise sammu ökoloogilise jalajälje vähendamiseks ning olla selles valdkonnas eeskujuks teistele,”lausus Nõmme Kalju eestvedaja Kuno Tehva.

Staadionite juurde luuakse parkimistsoonid


Koostöö eesmärk on innustada jalgpallikogukonda järgima keskkonnasäästlikumat eluviisi. „Hiiu staadioni renoveerimise ja Nõmme Kalju uue staadioni ehitamisel on silmas peetud staadioni ökoloogilist jalajälge. Koostöö tulemusena luuakse Nõmme Kalju mängudeks staadionite vahetusse lähedusse CityBee parkimistsoonid. Kui kasvõi mõni jalgpallifänn otsustab seetõttu tulla mängule isikliku autota ning on valmis sõidukit jagama teiste jalgpallifännidega, oleme oma eesmärgile sammukese lähemale jõudnud,“ selgitas CityBee Eesti juht.

„Nõmme Kalju jalgpalliklubi ning selle juures tegutseva kogukonna juurde kuulumine on isalt pojale tekkiv traditsioon ja meie rahvusliku identiteedi lahutamatu osa. Kanname oma põhiväärtusi edasi põlvest põlve ning hoiame sidet mineviku, oleviku ja tuleviku vahel,“ selgitas Tehva. Ta lisas, et Nõmme Kalju jalgpalliklubi tegemistel on ühiskonnas suur mõju, sh. haridus-kultuuriline mõju ning laiapõhjaline toetus, mida hoitakse isikliku pühendumise, kodanikeühenduste, kohalike omavalitsuste ja riigi koostöös. Klubi tegeleb nii tipp kui rahvaspordi tasemel igas vanuses noortega, keda on Kaljus ligikaudu 700.

Nõmme Kalju esindusmeeskond on kahekordne Eesti Meister, Karikavõitja ja Superkarika võitja.

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 13 10 2 1 32:4 32
2 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 13 8 1 4 21:12 25
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 11 7 3 1 25:11 24
4 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 13 6 4 3 24:17 22
5 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 13 4 3 6 14:20 15
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 11 3 3 5 16:25 12
7 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 11 3 3 5 13:14 12
8 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 11 3 2 6 10:18 11
9 JK Narva Trans JK Narva Trans 11 1 3 7 9:30 6
10 FC Nõmme United FC Nõmme United 11 1 2 8 5:18 5

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023