Ajaloolises Kalju majas tegutsev pereettevõte liitus klubi toetajatega

Nõmme Kalju-l on rõõm teatada, et klubiga on liitunud ajalooline Nõmme taustaga Restoran Hiiu, praeguse nimega Hiiu BBQ Pubi kellest saab Kalju uus toitlustuspartner.

Järgmisel kolmel aastal toitlustab Hiiu BBQ Pubi Kalju esindusmeeskonda ja rõõmustab oma maitsva toidupoolisega külastajaid Hiiu staadionil toimuvatel Nõmme Kalju Premium liiga kodumängudel.

Nõmme spordiselts Kalju alustas oma tegevust 1923 aastal. Lisaks sporditegevusele kuulusid seltsi erinevad ühingud, sealhulgas oma teatritrupp, mis asutati 1927. 

Klubi tegutses algselt aadressil Pärnu mnt 332 mis hävis 1944. aastal pommitamise tagajärjel. Hiljem tegutseti peamiselt Hiiu restoranis, praeguse nimega Hiiu BBQ Pubi, kus toimusid ka erinevad teatrietendused. 

“Oleme seda meelt, et Nõmme kogukond peab kokku hoidma ja üksteist toetama. Meie ajalooline jalgpalliklubi Nõmme Kalju kolib oma esindusmeeskonna lõpuks tagasi Hiiu staadionile ja selle puhul soovisime anda omapoolse panuse läbi meeskonna ja kodumängude toitlustamise. Ajalooliselt on meie maja ja Nõmme Kalju käinud käsikäes juba algusaastatest saadik. Restoran-hotell Hiiu kerkis siia 1930. aastal, sama kümnendi teisel poolel sai maja spordiseltsi Kalju koduks, kus klubi käsutuses oli peamiselt teine korrus,” kommenteeris uut koostöölepingut pereettevõtte Hiiu BBQ Pubi esindaja Marten Noot.

“Aastate jooksul on meie majas tegutsenud erinevad toitlustusasutused ja kui meie  pereettevõte alustas selles ajaloolises hoones oma tegevust avasime oma uksed kõigepealt Kalju fännidele ja nüüd mängijatele. Hiiu BBQ Pubi on mõnus kohtumispaik Nõmmel kus pakutakse autentset BBQ liha ja koostöö ajaloolise Nõmme klubiga on meie jaoks ainuõige plaan,” lisas Noot.

Ajaloolise tagasivaate andis koostöö raames Nõmme Kalju FC turundus ja kogukonnajuht Helen Mahmastol: “Väärtustame oma klubi ajalugu, sest side mineviku, oleviku ja tuleviku vahel on meile klubina tähtis. Võimalus pöörduda tagasi oma juurte juurde, alustades koostööd Restoran Hiiu järglasega on tähenduslik, sest soovime oma kogukonnas luua isalt pojale tekkiva traditsiooni ning olla meie rahvusliku identiteedi lahutamatu osa.”

Ta lisas: “Kogukond on see mis meid ühendab ja ümbritseb, see on koht kus elavad meie mälestused ja mida me soovime hoida ja edendada. Usume, et nii Hiiu staadion kus tegutseb Nõmme Kalju jalgpalliklubi ja kus toimuvad erinevad sportlikud sündmused kui ka Hiiu BBQ Pubi mis on kohaliku kogukonna kohtumispaigaks on kohad kus räägitakse lugusid ja säilitatakse Nõmme ajalugu.”

Kalju – Nõmme hingega jalgpalliklubi

Nõmme Kalju on ajalooline Eesti jalgpalliklubi, mis asub Tallinnas, Nõmmel. Klubi on asutatud 1923. aastal ja omab märkimisväärset spordi- ja ühiskondlikku pärandit, olles laialdaselt tuntud kui avatud ja hästi organiseeritud profiklubi. Klubi presidendiks on Kuno Tehva, üks klubi taasasutajatest ning kes on oma mitmekülgsete teadmistega panustanud klubisse igapäevaselt juba 20 aastat. Klubi märksõnadeks on stabiilne juhtimine, selge visioon, oma kindel filosoofia, tugev side kohaliku kogukonnaga ning ajaloolised ja sotsiaalsed väärtused. Läbi aastate on Kalju üks edukamaid ja Eestis enim kajastust leidnud spordiklubisid. Edu on saavutatud ka Euroopa tasandil – 15. korral on kvalifitseerutud UEFA Euroopa Liiga ja kahel korral UEFA Meistrite Liiga kvalifikatsiooniturniirile. Nõmme Kalju on kahekordne Eesti meister, võitnud ka karikasarja ning superkarika. Nõmme Kalju on Euroopa Klubide Liidu (ECA) aktiivne liige, esimees Kuno Tehva on ECA juhatuse liige ja UEFA klubivõistluste komitee liige. 

“Nõmme Kalju-l on jätkusuutlikkuse osas pikk ajalugu. Klubi presidendi, Kuno Tehva vanavanaisa Johannes Lindemann valiti 1926. aastal, kui Nõmmest sai linn, Nõmme esimeseks linnapeaks. Lindemann oli Nõmme jätkusuutlikkuse algatajaks, kehtestades toona Nõmmel seaduse, et männimetsaga kaetud kruntidelt ei nõuta maamaksu, tagades sellega rohelise metsalinna säilimise. Nõmme Kalju jalgpalliklubi jätkab Johannes Lindemanni algatatud missiooni elluviimist, olles ÜRO Football For The Goals ühingu ametlik liige ning liikudes kogukonna ja oma piirkonna heaolu ning õitsengu suunas.

Premium liiga avavoorus FC Kuressaaret 0:6 võitnud Kalju peab oma järgmise mängu Tallinnas, kui 9. märtsil võõrustatakse Sportland arenal kell 14:30 Narva Transi. Piletid mängule on saadaval Piletitaskus.

Hoia end Kalju tegemistega kursis sotsiaalmeedias!

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 5 5 0 0 21:1 15
2 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 5 4 0 1 11:5 12
3 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 5 3 1 1 12:6 10
4 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 5 2 2 1 8:3 8
5 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 5 2 2 1 9:7 8
6 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 5 1 2 2 6:9 5
7 FC Nõmme United FC Nõmme United 5 1 1 3 3:8 4
8 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 5 1 0 4 5:11 3
9 JK Narva Trans JK Narva Trans 5 1 0 4 5:18 3
10 FC Kuressaare FC Kuressaare 5 1 0 4 6:18 3

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023