Ainulaadne Brasiilia päev toimus taaskord

Laupäeval toimus Hiiu Staadionil eksklusiivne Brasiilia päev, kus Hiiu staadionist sai taaskord Estadio Maracana. Läbi päeva toimus seal erinevaid üritusi, kus tegemist leidsid nii noored, kui ka vanemad. Lisaks loosis Eesti Jalgpalli Liit parimale täpsuskütile ka pääsme Eesti-Brasiilia vahelisele kohtumisele.

Üritus algas jalgpallifännide vahelise turniiriga, kus osalesid Nõmme Kalju Pantrite kaks meeskonda, FC Flora toetajad ning Pärnu Vapruse fännid, võisteldi Horizon Traveli, Viking Line´i, Nõmme Kalju ja Stereo Lounge´i auhindadele. Eriauhinnad pani välja Red Bull.

Alustades nendest, kes poodiumilt välja jäid, siis neljandaks ehk viimaseks tuli FC Flora fänniseltskond, kelle ridadest valiti Brandon Paimal turniiri parimaks väravavahiks. Parimaks väravakütiks valiti Pantrite meeskonnast Tarmo Randver.

Kolmanda koha teenisid Pärnu Vaprad Karupojad, kes tänutäheks said omale Viking Line´i kinkekaardid. Kaksikvõidu teenisid Pantrite kaks meeskonda, millest parimaks tunnistatigi esimene meeskond.

Samal ajal alustas tegevust ka Kalju peatreener Getulio Aurelio korraldatud show treening millest võttis osa väga palju rõõmsaid lapsi. Positiivse poole pealt võib mainida veel, et käeosleval aastal osales veelrohkem lapsi, kui eelmistel aastatel.

Leedu ja Saksa profid All-Starsis

Kell 15.00, kaks tundi pärast ürituse avamist panid palli mängu Nõmme Kalju All-stars meeskond ja Brasiilia All-Stars meeskonnad, kusjuures viimasesse kuulusid Getulio valitud parimad Brasiilia mängijad, kes Soomes ja Skandinaavias mängivad.

Kalju poolt tegid kaasa klubi duubli mängijad Raido Luhaorg, Kaupo Margusonov, Deniss Vnukov, Igor Voštšilenko, pikaaegne Kalju kapten ja väravakütt Lauri Kiviloo, testimisel olevad välismaalased Rafael ja Vitali Šuganov, Vilniuse Vetra mängumehed Artjom Dmitrijev ja Aleksander Volodin ning Saksamaal Arminia Bielefeldis palliv Aleksei Belov.

Kalju All-starsi juhendas taasiseseisvunud Eesti rahvuskoondise esimene peatreener Uno Piir ning oma kohalolekuga austas klubi ka Rafig Adigazalov ja Kalju poolkaitsja Murilo Maccari.

Kohtumise võitsid siiski kiirest juhtväravast mängu juhtima läinud brasiilased minimaalselt 1:0.

Päev lõppes Meistriliigaga

Viimasena panid palli mängu kell 17.00 Nõmme Kalju ja Tallinna Kalev, kes kohtusid omavahel Meistriliiga raames. Kohtumise võitis Janar Tüki ilu- ning Martin Hurda võiduväravast 2:1 kodumeeskond Kalju.

Üritusel aitasid tuju üleval hoida õhtujuht Summer, plaadikeerutaja Enar "Rakett" Essenson ning JJ-Streedi tantsutüdrukud.

"Kõik töötas nii nagu töötama pidi," lausus ürituse üks korraldajatest Arti Martin. "Jäime üritusega rahule ja tahaks siinkohal tervitada ka seda eluvormi, kes ilma eest vastutas, sest paremat ilma olnuks raske soovida."

"Plaanid järgmiseks aastaks on suured," alustas katteloori kergitamist Martin,"Tahame üritust kasvatada ning muuta seda veelgi dünaamilisemaks, et inimestel oleks veelgi rohkem siin järgmine aasta teha, näha ja kuulda.

"Aga samas, kui tuure nüüd veidi maha võtta, siis on meil ees terve aasta, et rahulikult maha istuda ja mõelda ning järgmiseks aastaks välja mõeldud uusi innovaatilisi ideid rakendada järgmisel Brasiilia päeval," lausus lõpetuseks Martin, kes oma tänusõnad tahab edastada ka kõikidele inimestele, kes aitasid seda üritust korraldada ja tänu kellele see üldse võimalikuks sai, tänud kindlasti ka sponsoritele.

JAGA

JÄRGMISED MÄNGUD

PREMIUM LIIGA

Võistkond Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Punkte
1 FC Nõmme United FC Nõmme United 0 0 0 0 0:0 0
2 Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 0 0 0 0 0:0 0
3 Pärnu JK Vaprus Pärnu JK Vaprus 0 0 0 0 0:0 0
4 JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 0 0 0 0 0:0 0
5 Tartu JK Tammeka Tartu JK Tammeka 0 0 0 0 0:0 0
6 FC Kuressaare FC Kuressaare 0 0 0 0 0:0 0
7 JK Narva Trans JK Narva Trans 0 0 0 0 0:0 0
8 Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 0 0 0 0 0:0 0
9 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 0 0 0 0 0:0 0
10 Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 0 0 0 0 0:0 0

LIITU UUDISKIRJAGA

NÕMME NIMEL, KALJU EEST

© Copyright Nõmme Kalju 2023